Hellboy 3?

20. července 2015 v 15:35 | Dani El
Každý, kdo alespoň trochu sleduje dění v geekovském světě a nebyl v posledních pár měsících zalezlý pod kamenem ví o tažení herce Rona Pearlmana za třetího Hellboye. Ale je to opravdu tak jednoduché? Za jakých podmínek bychom mohli dostat závěr pekelníkovi filmové trilogie?

1. Svolení studia
Ukazuje se, že studio Columbia Pictures z nějakého důvodu nechce uvolnit peníze na třetího Hellboye. Proč? To je otázka. Hellboy v komiksové i filmové podobě má širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Byl by to bezpečný zisk. Nezbývá než doufat, že to studiu dojde.


2. Kam dál?
Hellboyovské filmy se nikdy moc nedržely původní předlohy. Což ovšem nevadilo, neboť na scénaři k oběma filmům spolupracoval Mike Mignola, Hellboyův autor. Nicméně konec druhého filmu se odklonil úplně od všeho, co sem v Hellboyových komiksech viděl. Odchod z Ú.P.V.O. v komiksech byl, nicméně těhotenství Liz Shermanové s Hellboyem ne. A Hellboye, jak cestuje na vlastní pěst po odchodu z Ú.P.V.O. si s dětmi prostě představit nedokážu. A ještě jsme v Ú.P.V.O. neviděli ani Lobstera Johnsona, ani homunkula Rogera... Takže by se dalo čekat, že se Hellboy bude muset vrátit k Ú.P.V.O. Ale co potom bude s těmi dětmi? Pokud se neobjeví dost dobrý scénář, který by tohle vyřešil a zároveň zachoval naše komiksové postavy tak, jak jsou, film nevznikne.


A to nejdůležitější:

3. Guilermo del Toro a Mike Mignola
Oba by si museli najít čas. Společně by museli napsat scénář a del Toro by to potom podle toho musel zrežírovat. A než del Toro bude mít čas, bude to chvíly trvat. Horor s Hiddlestonem, dvojka Pacific Rimu, Justice League Dark (na to se doopravdy těším). Nedostane se k točení dřív, jak roku 2019. Nemluvě o Mikovi Mignolovi, který je světoznámý a poměrně vytížený komiksový scénárista a kreslíř. Tohle je rozhodně ta nejdůležitější věc, kvůli které prostě nedostaneme Hellboye III hned. Ať se Ron Pearlman snaží sebevíc.


Samozřejmě podporuji jeho snahu, ale je mi jasné, že to bude trvat dlouho. Než se ale náš oblíbený zrozenec pekla vrátí na filmová plátna, můžeme si vychutnat jeho nové komiksy. Například v elektronické podobě minisérii z minulého roku Hellboy and B.P.R.D. 1952 nebo další (desátý, tentokrát znovu povídkový) svazek v češtině Paskřivec a další příběhy, který právě vyšel.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama