MtG - dva decky pro "casual play"

24. července 2015 v 16:29 | Dani El
"Casual play"="Neformální hra"


"Neformální odkazuje na jakoukoliv Magic: The Gathering hru, která není součástí turnaje nebo oficiálního eventu,
či nepoužívá balíčky turnajové kvality k procvičování proti jiným balíčkům turnajové kvality."

-Tolarian Community Collage

MtG už nehraju. Začal sem hrát po Magic 2012 Core Set a skončil jsem před Dragon's Maze. Ale nepřestal jsem průběžně sledovat příběh Magicu, ačkoliv u posledního Tarkirského bloku se o nějakém příběhu tak úplně mluvit nedá. Tak řekněme trailery.

To jen na úvod, abyste věděli jak to se mnou a MtG je.


Včera jsem narazil na několik videí od Tolarian Community Collage. A v záchvatu nostalgie jsem splácal dohromady dva decky na casual play. Měli být vyvážené, ale těžko říct, do jaké míry doopravdy jsou. Zatím jsem je proti sobě nezkoušel. Vlastně jsem je ve hře vůbec nezkoušel...

(To je nápad! Dám splácané balíčky, které jsem nezkoušel a které jsou pravděpodobně strašné, na svůj blog!)

Oba balíčky mají po 60 kartách. Oba jsou dvojbarvy. U obou sem se snažil, aby byli v podstatě takový "dvojitý sample deck, ale s pár slabšíma rare kartama". A s pár multi-colored kartama. Tím chci říct, že sem se snažil zabudovat základní pricipy daných barev. Takže by měli být vhodné na to, abyste je podstrčili začátečníkovi a on se z nich naučil, jakou povahu má jaká barva. Což byl možná šlechetný cíl, ale nejsem si jistý kvalitou provedení.

Takže začneme...Orzhov Sample Deck... ish


Creatures

Spells

Enchantments

Lands


Je to v podstatě takový hratelný trash, který má ukázat přednost bílé a přednost černé. Plus pár multicolored Orzhov karet, které mám z Orzhov Intro Packu. (Intro Packy jsou na nic. Podle TCC je to jeden z nejhorších produktů, jaký WotC nabízejí.) Plus pár slabších rare. Konkrétně tři.
Začneme s nimi.


Thrull je jedna z největších bytostí balíku. Jeho schopnosti nejsou nic ultraepického, ale je to dobře hratelná záležitost. Disponuje Extortem, což je užitečná schopnost z Gatecrashe pro Orzhovské karty. Dále když útočí, může vrátit permanent z hrobu do ruky. Není to nic extrémního, ale na casual play to stačí.
High Priest of Penance je dobrá karta, ovšem pouze v kombinaci s nějkým posilováním. Vyplatí se ve chvíli, kdy může být zraněn několikrát, tím pádem zničit víc permanentů. Bohužel sem na to tak úplně nepomyslel, a tak s hraním High Priest of Penance je tak trochu potřeba čekat na jednu jedinou kartu Gift of Orzhova. Pokud by tento casual balík někdo chtěl hrát přes tuhle kartu, tak to jde samozřejmě předělat. Ačkoliv posilování bytostí je doména zelené, nikoliv bílé a černé, najdou se rozhodně karty, které dokážou v reakci zachránit Vašeho "Velekněze Pokání". Jednoduchý bílý posilovací instant Mighty Leap by například mohl pomoct.
A jedno Silence. Eh... Už sem říkal, že je to jen pár karet, co mi přišlo pod ruku a co sem splácal dohromady? Silence je dobrá karta. Když jí je playset. Já mám ale doma jen jeden kus, a tak to skončilo jediným způsobem jakým mohlo. Pokud by si někdo takový balík postavil (o čemž VELMI pochybuji), nejde to ani vzít na FNM. Je to vyloženě pouze balík ze zbytků mých karet, určený pouze k hraní proti balíku č. 2.
Ale je tam i pár hratelných karet, které nejsou R.


Začneme bílou. A začneme Oblivion Ringem. Co k němu dodat? Já osobně si jen dost těžko dokážu představit bílý deck bez Oblivion Ringu. A protože když jsem Magic hrál aktivně, tak sem prozřel alespoň v případě OR a dal jsem to tohoto balíku 3 kusy. To už ujde.
Kromě Thrulla moc silných bytostí v balíku není. Ale alespoň tam jsou dvakrát Serra Angel a dvakrát Loxodon Partisan. Není to pořád nic ultrasilného (Thrull 4/4, Serra 4/4, Loxodon 3/4), ale jejic schopnosti jsou v tomhle případě tím, co je dělá silnými. A když vám umřou, prostě je vytáhnete z hrobu. Na to je v tomhle balíku věcí dost.
Také bych chtěl zmínit užitečný Instant "Stave Off". Protekce na barvu je prostě dobrá věc. Všestranné a užitečné.
A taky by to chtělo nejspíš zmínit něco černého... Ale jsou tam jen klasická černá "Céčka" jako Doom Blade a Disentomb. Nicméně je tam nějaký ten užitečný multicolored...


Vizkopa Guildmage skvěle ladí k Extortu a vší té "Lajfovačce" v tomto decku. O tom žádná.
Executioner's Swing je skvělý na zabití v podstatě čehokoliv. A když má něco víc jak dozadu, jde to sejmout Doom Bladem.
Soupeř zahodí dvě karty a Vy získáte dva životy? Za čtyři many? To jde jen těžko odmítnout! Alespoň oproti jinému "trashi", který vlastním.

A druhý deck...

Simic Sample Deck... ish

Creatures

Spells

Enchantments

Lands


Teď příjde to mírně nevyvážené...


Zatímco předchozí balík měl 3 rare karty, tento má 2 rare karty a 1 mythic rare kartu. To je trochu nefér. Ale musím dodat, že to není o tolik navrch a stále je tu dost vysoká šance, že hráč s prvním balíkem porazí toho s balíkem druhým.
Tak se na to trochu mrknem:
Master Biomancer. Jediná multocolored karta v tomto balíku. Jediná MR karta v tomto balíku. A karta, která dobře koresponduje s levnýma jednorázovýma posilovačkama. (Giant Growth tu sice není, ale nahradil jsem ho jinými posilovačkami)
Co dodat k Hydře? Je to vážně hodně známá karta. A skvěle hratelná. Při správném zacházení příjde jako velká bytost a stane se ještě větší bytostí. Tahoun balíku.
Cyclonic Rift je užitečný Izzetský instatnt z RtR, jehož pravý potenciál je na schopnosti Overload. Při masivním útoku by se nějací obránci mohli plést do cesty... Použiju Cyclonic Rift na Overload a BUM! Z masivního útoku je FINÁLNÍ masivní útok. A pokud se já dostanu pod FINÁLNÍ masivní útok, s touhle kartou ho pořád můžu zvrátit. Tohle není karta pro Izzet, tohle je karta pro Simic! Skvěle hratelná a velmi užitečná. Jedinou nevýhodou je ten mana cost u Overloadu, ale ten není problém při hledání landů... třeba pomocí Rampant Growth. Nebo pomocí bambiliardy dalších zelených sorcery nebo instantů. Tohle je opravdu karta jak dělaná pro U/G.

Je to plné trademarkových věcí pro dané barvy. Pro modrou lízání (Think Twice), vracení na ruku (Unsummon), neblokovatelnost (Artful Dodge), ovládání cizích bytostí (Mind Control), tapování cizích bytostí (Ghostly Touch, Blustersquall) a také counterování (Cancel, Annul). I malé podemílání nepřítele (Thassa's Bounty).
Pro zelenou jde o velké bytosti (Protean Hydra, Alpha Tyrranax), hledání landů (Rampant Growth), trvalé posilování (Petrified Planting), instantní posilování (Might of the Old Krosa, Might of the Masses), regenerace (Cudgel Troll) či přidávání many bytostmi (Llanowar Elves). A taky něco proti flyingu (Ezuri's Archers).

Jsou podle vás tyto balíčky dost vyvážené? Mějte prosím na paměti, že jsou pouze pro casual play. A hlavně proti sobě. A taky mějte na paměti, že jsem je postavil z vlastního trashe. Takže žádné "extra" karty.

Děkuji, že jste přečetli tento článek. Snad jste to přežili ve zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama