Recenze: Jonathan Strange a pan Norrell - E04 a E05

24. července 2015 v 20:33 | Dani El
Další recenze na Strange a Norrella!
Kapitola Čtvrtá:
Všechna zrcadla světa

Začínáme tím, co jsme viděli na konci minulého dílu: pokus lady Poleové o vraždu Norrella. Do cesty jí vstoupil Childermass.
Childermass to nakonec přežije.
Norrell se Strangem se pokusí vyléčit šíleného krále. Bez úspěchu. A Strange si všimne obrazu, na kterém je Král Havran. A za ním náš zlý Elf.
Mezitím lady Poleovou přivezou do blázince. A samozřejmě nejde o opravdový blázinec, ale o místo, které spravují Segundus a Honeyfoot. Ačkoliv ani jeden z nich neumí kouzlit, znovu zjistíme, že Segundus je k magii velice vnímavý.

Celá epizoda zase strmě stoupá, co se kvality týče. Cestování zrcadly, scéna s Drawlightem, ale stále se neobjevil Vinculus. Určitě se ale ještě objeví... Předchozí díl možná začínal trochu ztrácet dech, ale tenhle díl zase dech našel a ve svém průběhu je lepší a lepší.Kapitola Pátá:
Arabella

První polovina dílu opět zakolísala v zajímavosti, nicméně poskytuje dobrý náhled na to, co Strange cítí.
V bitvě u Waterloo zabije pomocí magie muže, který na něj zautočí. Rozhodne se stát se teoretickým mágem a napsat knihu, která vrhne pravé světlo na anglickou magii. Jenže Elf uvedl do pohybu svůj plán. Poslal rašelinný dub v podobě Strangeovi ženy, Arabelly, a zatím náš "bezejmenný otrok" Steven Black unese opravdovou Arabellu. A rašelinný dub očividně dlouhou životnost nemá. Už vůbec ne když chodil několik dní sněhem. A tak umře a Strange je na tom opravdu špatně.

Docela bych zde chtěl pochválit kameru... Scéna po konci bitvy u Waterloo je naprosto geniální záběr. A atmosféra je jako vždy povedená.

Tahle epizoda je hodně emotivní a její první půlka je dost pomalá. Nicméně konečně Honeyfoot udělá něco užitečného. Velmi užitečného. A objeví se na krátkou scénu Vinculus! Konec epizody je rozhodně famozní. A epizoda není špatná. Jen to není zlepšení oproti epizodě předchozí. Spíše trochu naopak po většinu epizody. Tedy s výjimkou toho skvělého konce.


A poslední dvě kapitoly před námi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama