Recenze: Kůstek 1 - Útěk z Kůstkova

20. července 2015 v 17:10 | Dani El
Jdu si takhle do knihovny prodloužit půjčené knihy. Jenže co se nestalo: někdo si mnou vypůjčené knihy rezervoval. A tak sem je tam musel nechat a šel jsem si vybrat náhradu za Kladivo na čaroděje 5, 6 a 7. Rozhodl sem se tedy, že odlehčím knihovně od nějakých nesuperhrdinských komiksů. Většina z nich byla z oddělení Beletrie, ale našla se nakonec jedna z oddělení dětského: Kůstek!
Když redakce časopisu Pevnost něco opěvuje, jen těžko se jim dá oponovat, neboť obvykle mají pravdu. Samozřejmě ne vždy, ale často mají pravdu a díky jejich doporučením v časopisu se mnohdy dostanu ke skvělým, nebo alespoň dobrým věcem. Stejně jako v případě Kůstka.


Několik zajímavých postav v roztomilém fantasy světě, tak by se asi nejjednodušeji dal popsat Kůstek. Bohužel taková věta ani zdaleka neodráží kouzlo tohoto komiksu. A to nemluvě o autorově neuvěřitelných schopnostech vystavení dialogu. Nebo o autorově schopnosti nenásilného rozvoje charakteru, díky které si postavy zamilujete, aniž byste si toho zprvu všimli.

Nejlepší na tom všem je ale rozhodně drak.


Krysáci jsou také velmi vtipní, nicméně si narozdíl od draka komiks neukradli.


Dokonale vystavěné postavy, dokonale vystavěné dialogy, dokonale vystavěné vtipy... A vše neuvěřitelně přirozenou a nenásilnou cestu. Vážně absolutně úžasné fantasy. A ještě aby ne, když už obálka se chlubí tím, jak Matt Groening, Neil Gaiman a každé možné ocenění si našli cestu ke Kůstkovi!


Další díl Kůstka: Velké kraví dostihy!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama