Recenze: LEGO příběh

20. července 2015 v 12:01 | Dani El
Tak jsem konečně viděl animovaný film, který redakce časopisu Pevnost označila za sedmý nejlepší film ve fantastice za rok 2014... LEGO příběh! A tady je má první filmová recenze pro tento blog...
A všichni pěli ódy na LEGO příběh. A tak sem si říkal: Proč? No, po shlédnutí jsem na to přišel.

"Všechno je tu boží!"


Skvělý příběh. Doopravdy strhující dobrodružstí té nejobyčejnější LEGO figurky. Ohromující vizuál. Takhle použitá animace LEGO kostek by mne v životě nenapadla. Dává to prostor pro vážně skvělou a kreativní akci. Skvělé postavy. Emmet, Wyldstyle, Vitruvius,... Všichni jsou tu boží!

A je tam LEGO.

Ten film mohl být velice jednoduše reklamní sra*kou, jako třeba Bionicle filmy. Jenže není. Místo toho je to docela kvalitní a vtipný film pro celou rodinu. Nostalgicky chytne starší, a mladší chytne tak jako tak. S dobrým humerem, vizuálem, postavami,... Ale nejsem úplně spokojený. (A kdy taky jsem, že?)

Mám celkem dvě výhrady:
1. Kdykoliv film vezme nějakou klasickou (Emmet, kosmonaut,...) či novou úplně novou (Wyldstyle,...) figurku, dá jí přesně tu správnou osobnost. Přesně takovou osobnost, jakou by měla. Ale ve chvíli, kdy vezme figurky podle filmů, komiksů apod., tak je mění v dosti lacinou parodii. Opravdu hodně lacinou. Většinou vtipnou, ale pořád lacinou.


2. Zakomponování skutečných lidí. Podtext toho filmu byl po celou animovanou část filmu zjevný jak facka do obličeje. Líbilo se mi to s rukou v Emmetově hlavě. Letmý náznak byl fajn. Co se týče poselství filmu: LEGO je na hraní, LEGO je na podporování kreativity, návod může být fajn, ale může také omezovat kreativitu, každý je výjmečný,... Tohle by ale bylo úplně jasné i bez scény s lidmi. Byla navíc, nepotřebná a vmetala nám do obličeje všechno, co jsme už z filmu dávno věděli.


Nicméně jinak to bylo "boží". Film přišel s absolutně úchvatným konceptem, jak přimět LEGO, aby fungovalo na velkém plátně. A že to je jen celovečerní reklama? Nejspíš ano. Ale dělaná s láskou a humerem. A také nenudí.

Nenapdalo mě, že si ten film budu takhle užívat. Byl vážně skvělý a věřím, že bude pokračování.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama