Směr blogu a proč "The Pirate Planet"?

24. července 2015 v 21:46 | Dani El
Začnu vysvětlením názvu. Pojmenování "The Pirate Planet" nesouvisí s pirátstvím, ale s Doctor Who příběhem z roku 1978. Tento příběh je součástí takzvaného story-arcu "Klíč k času" a nenapsal ho nikdo jiný, než legenda humoristické science fiction, Douglas Adams. Je to jeden z nejlepších příběhů v celé historii seriálu. A že se ten seriál vysílá víc jak padesát let. Ale není to jediný příběh, který Douglas Adams napsal. Mohl jsem blog pojmenovat "City of Death", případně podle mého nejoblíbenějšího příběhu "Shada", ale "The Pirate Planet" je prostě tak skvělý a trefný název, že jsem si nemohl pomoci... Příběh je pojmenovaný podle planety Zanak, která skákala prostorem pod vedením svého Kapitána a "rabovala" ostatní planety. Ne, že by to byla alegorie pro můj blog nebo něco takové, jen to považuji za skvělý název.

Proto tedy "The Pirate Planet".

A jaký je tedy směr blogu? Co to tu vlastně dělám?

V první řadě se nepovažuji za blogera. Můj přístup není takový, že příjdu a "vybliju" nějakou svou myšlenku, že si postěžuju, jak sem se dneska měl špatně, nebo že sem napíšu nějakou "fanfikci". To může být dobrá věc, pokud je to dobře zpracované. A dělá to někdo jiný. Pro jiné čtenáře. To já nedělám.
Napsal sem jen jeden článek na "Téma týdne". A bylo to hlavně proto, abych si z "Téma týdne" udělal srandu. A navíc to byla recenze/doporučení.
Píši články o tom, co se v geekovském světě zrovna děje, snažím se shrnout informace a obohatit je o můj vlastní názor. O můj vlastní, mírně cynický a velmi krytický názor.

"Než mi začnete zase v komentářích nadávat do rakoviny internetu, vyslechněte mě prosím."
-Stuart Hardy


Snažím se kritizovat. A pokud něco shledám dobrým, tak také doporučit.

Možná se ptáte, proč mám blog, když nejsem "bloger". To je jednoduché. Na blog.cz se totiž nejlépe tvoří web. Je to jednoduché, snadno se upravuje vzhled stránky a co se vydávání článků týče, tak blog umí přesně to, co potřebuji. (Omezení 40 000 znaků je teda trochu blbé, ale nikdo a nic není dokonalé.)

Dost mne inspiroval časopis Pevnost. A jeho redakce. Nebýt jich, nebyl bych geekem, jakým jsem dnes.


A proč to tedy vlastně dělám? Proč píši, shrnuji, kritizuji? Protože to prostě dělám. Protože to prostě je potřeba.
Stojíme na počátku velkých věcí. Dvanáctý Doktor, začátek DC Cinematic Universe, nová Star Wars trilogie, Deadpool, Ron Pearlman a jeho tažení za třetí díl Hellboye, boom komiksových seriálů,...
A někdo se přece musí vyjádřit. Někdo musí říct kriticky co dobré je a co dobré není. Někdo to musí udělat. Někdo to musí rozebírat, přemýšet o tom, zhodnocovat to... A nikdo to za mě zjevně neudělá. Nebo možná udělá. To je jedno. Důležité je, že je to něco, co chci dělat. Pro lidi, kteří budou dostatečně šílení na to, aby tento blog četli.


(Šílení, chápete? ŠÍLENÍ!!!)

To je tedy to, k čemu je tento blog.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 24. července 2015 v 21:58 | Reagovat

i like u so far! nie važne, whovian - ak ťa tak môžem nazvať - s url podľa serialu Doctor Who (tiež mam url takto inšpirovanu tak som nadšená) ktory  chce vyjadrovať svoje nazory al e nei je bloger, znie to skvelo! takže- držím palce a nech sa darí :)

2 Dani El Dani El | E-mail | 24. července 2015 v 22:15 | Reagovat

[1]: Děkuju za podporování. Cením si toho. Tento blog je jen výsledkem toho, když se cynincký whovian/komiksák rozhodne psát články a recenze. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama