Srpen 2015

Recenze: SW Magazín 3/2015

27. srpna 2015 v 18:23 | Dani El
SKYWALKER ÚTOČÍ!

Tak hlásá nápis na tomto Star Wars komiksu. Ale stojí tento komiks za přečtení? Čtěte dál!Paul McGann a David Tennant ve finálé 35. série Doctor Who?

21. srpna 2015 v 19:37 | Dani El
Právě jsem na internetu objevil značně divoké zvěsti o tom, že herci Paul McGann (osmý Doktor) a David Tennant (desátý Doktor) se objeví s Peterem Capaldim v závěru deváté obnovené série. Zní to dobře... Ale kolik je na tom pravdy?Recenze: Suburban Knights

21. srpna 2015 v 19:10 | Dani El
Přistupte blíže! A pohleďte na filmový fantasy výtvor z dílny Channel Awesome! Suburban Knights!Rozbor druhého traileru pro 35. sérii Doctor Who

14. srpna 2015 v 13:14 | Dani El
A je tu druhý trailer na novou sérii Doctor Who!!!


A co nám kromě skvělé megaepické atmosféry přinesl?


Recenze: Kick-Ass 1+2

11. srpna 2015 v 13:10 | Dani El
Tak jsem konečně shlédnul obě filmové adaptace komiksu od Marka Millara: KICK-ASS!!!


Nejlepší panely SDCC

10. srpna 2015 v 13:43 | Dani El
Tak, a San Diego Comic Con je za námi. Samozřejmě jsem tam nebyl, ale ze záznamu panelů můžu alespoň zjistit, co všechno se stalo na SDCC. A zjistit to můžete i vy! Tohle je deset nejlepších panelů (podle mě) z letošního ročníku. Ne přímo v pořadí 10-1 nebo 1-10, není to v žádném pořadí. Všechny ty panely jsou skvělé a rozhodně stojí za to!


Animovaný "The Killing Joke"

10. srpna 2015 v 11:55 | Dani El
Nečetl jsem to. Nečetl jsem Batman: The Killing Joke, nebo jak je to v českém překladu: Kameňák. Nečetl jsem to. Stydím se za to. Ale samozřejmě vím, o co jde. Nejopěvovanější Batmanovský komiks všech dob, krátké dílko krále komiksu Alana Moorea, Jokerův origin ve flashbacích, zmrzačení Barbary Gordonové v hlavním komiksové DC Univerzu na celé roky. To jsou věci, které ví každý.

Chystá se animovaná adaptace. Když jsem o tom slyšel, byl jsem nadšený. Už před časem se Mark Hamill (kromě toho, že hrál Luka Skywalkera, také v originále namluvil Jokera pro Batman: The Animated Series) nechal slyšet, že by si roli "Pana J" pro animovanou adaptaci tohoto slavného komiksu docela rád zopakoval.

Takže všechno vypadá, že půjde v poho-- Ale ne! Nějaká blbka napsala článek na HITFIX.com!
Změna hodnocení

10. srpna 2015 v 9:17 | Dani El
Tohle je jen takové stručné oznámení, takže ho ani nebudu uvádět ve Článcích. Bude dohledatelné pouze v Archivu. Nějakou dobu jsem o tom přemýšlel a dospěl jsem k závěru. A to k závěru, že v závěru (hehe) každé recenze bude také číselné ohodnocení. Konkrétně 1-10, přičemž jednička je nejhorší, desítka nejlepší. Zavádím to počínaje dneškem. Ještě dnes (či v nejbližší době) doplním číselné hodnocení také k recenzím z doby před datem 10. srpna. To jen tak pro info.

Recenze: Doctor Who - Silhouette

5. srpna 2015 v 11:54 | Dani El
Právě teď držím v ruce knihu Doctor Who: Silueta. Ptáte se, jak je to možné? Její český překlad výjde přeci až v září! No, já taky nemám český překlad. K Vánocům jsem ji dostal v originále a o dva měsíce později jsem se dozvěděl, že ji Jota vydá v češtině. Každopádně jde o první knihu, kterou jsem přečetl v angličtině. Tedy za předpokladu, že se nepočítají encyklopedie DC Universe Guide a Doctor Who The Vault, ani komiks Doctor Who - The Only Good Dalek. Teď se ale jen vytahuju věcmi, které mám z Británie. Zpět k Siluetě!


Protože kniha v češtině ještě nevyšla, pokusím se vyvarovat veškerým spoilerům.

Whovianský svět na blogu a mé zděšení

4. srpna 2015 v 18:34 | Dani El
Whoviansworld.blog.cz mi dělá starosti. Proč? Taková koncentrace mývalů a dweeků může být nebezpečná... Ok, ne všichni členové jsou dweekové. Mnozí členové jsou řádní whoviani. Jako třeba Norrora.
Jedna věc mě tedy dost zarazila. Převaha členek nad členy. Určitá převaha tohoto druhu šla očekávat. Přece jen mít blog je věc spíše holčičí, ale co lidé, jako já? Co whoviani mužského pohlaví, kteří to neberou jako svů "deníček" nebo "blogísek", ale prostě chtějí napsat nějaký článek? Nebo nějakou povídku? Nebo jakoukoliv s*ačku jakéhokoliv nespecifikovaného druhu?Bylo tedy jasné, že tu bude nějaká převaha, ale ne MASIVNÍ převaha! Prošel jsem každý členský blog (za předpokladu, že ten blog existoval, tak jsem ho našel i při špatně napsaném odkazu). A zjistil jsem, že z padesáti dvou členů jsou dva muži. Z toho jeden (Haku Collins) je na seznamu členů označen jako neaktiv a ten druhý (Danny, na svém blogu Adric) napsal poslední článek v březnu.

To žádný whovian mužského pohlaví nemá blog? Je to snad čistě holčičí záležitost?

Ne. Nemyslím si. Avšak já tuhle mou "věc" nepovažuji za blog, ale za stránku, to je rozdíl. Nejsem součást blogovacího světa. Já píšu recenze a články. Nebliju jen tak random věci, co mě napadnou.

Počkat! Nedělám to právě teď? Když tady bliju o "Whovianském Světě", nestává se ze mě bloger? Ne, nestává. Je to obyčejný článek. Reagující na situaci fandomu. Není random, protože jsem ho měl již delší dobu v plánu. Shrnuje informace a rozšiřuje je o můj pohled na věc.

A abych dodal nějaké konkrétnější informace (kdo ten blog nezná a neprohlédl si odkaz ve vyžší části článku, je asi z dost zamten), toto je oficiální popis toho "projektu":

Tento projekt byl založen
pro všechny fanoušky seriálu
Doctor Who,
kteří jsou blogeři z Česka
nebo ze Slovenska.

Přidejte se taky!

A teď k tomu hlavnímu... Proč vlastně píšu tento článek? Co je cílem tohoto článku? To netuším. Ale stačilo byl jemně polechtat klávesnici v komentářích u zápisu, napsat pod to něco milého o projektu, bylo by to pro dobro mé stránky, byl bych součástí něčeho většího...

Počkat! Já vlastně nejsem bloger. Tohle je pro blogery. Ne pro mě. Kdybych to udělal, možná by na můj blog začalo chodit víc lidí... Ale to já nepotřebuju. Nebudu součástí spolků blogerů. Ne proto, že bych vyloženě nechtěl, ale proto, že nejsem bloger. Až tak jednoduché to je. Jestli se někdy spojím s někým jiným, bude to s pár lidmi, kteří k věci budou přistupovat jinak a budou to praví geekové. Nejlépe whoviani. Ale opravdoví whoviani.
Rozhodně se nestanu součástí spolku, jehož členové jsou z tak dvou třetin (minimálně) dweekové.

Nechovám žádnou zášť vůči Scrat, jejímu projektu ani členům Whovians World. Jen jsem cítil potřebu vyjádřit se k tomuto projektu a proč za současného stavu v žádném případě nehodlám být členem, ačkoliv by to bylo opravdu jednoduché a nejspíš by to pomohlo mojí stránce.

Jestli někdo chce napsat komentář (jako by sem chodilo nějak hodně lidí... nechodí), napište do komentáře svůj názor na Whovianský svět, popřípadě co si myslíte o názoru mém a kam si ten názor můžu strčit. A jestli do komentáře nikdo nic nenapíše, tak ať. Jen píšu svůj názor.

A to je ode mě k této tématice asi vše.


Top 5 Bleach AMV

4. srpna 2015 v 13:24 | Dani El
Anime music video (ve zkratce AMV) je hudební videoklip obsahující jednu nebo více scén z anime, doplněnou vhodnou a odpovídající hudbou.
V drtivé většině se jedná o amatérskou a neoficiální produkci (stylem by fans for fans), kvalitní díla se promítají na anime-srazech, případně se šíří po internetu.


Takže když už máme definici okopírovanou z Wikipedie za sebou, chtěl bych vám představit mých 5 nejoblíbenějších AMVéček k mému nejoblíbenějšímu anime: Bleach.

Začnu z nostalgie videem, díky kterému jsem se o Bleach dozvěděl. Zrovna jsem poslouchal nějakou práci Marka Petrieho (dělá epickou hudbu k trailerům) a hledal jsem jednu jeho skladbu, We be defenders. Při tom jsem omylem narazil na tohle:


Chcete další?

Recenze: Kingsman - Tajná služba

4. srpna 2015 v 12:09 | Dani El
Páni... Tohle je opravdu úžasný film. Ale abych jen nebásnil o tom, jak je to úžasné, tak trochu rozeberu, proč je to úžasné!

Recenze: Želvy Ninja (2014)

3. srpna 2015 v 18:04 | Dani El
Páni... Kde začít? Zkusím tímhle: Rozhodně jeden z nejhorších filmů, jaké sem kdy viděl. Neměl sem ani tušení, jak moc jde pos*at něco tak jednoduchýho, jako Želvy Ninja. Jediný způsob, jak přivést Želvy na plátno správně, je držet se co nejpřesněji původní drsné komiksové předlohy. Ale vybrat to nejdebilnější z cartoonu z 80. let a potom to zkřížit s novýma Transformers? Ne, tudy vlak nejede. A už vůbec ne, když v tom má prsty Michael Bay!