Recenze: Kick-Ass 1+2

11. srpna 2015 v 13:10 | Dani El
Tak jsem konečně shlédnul obě filmové adaptace komiksu od Marka Millara: KICK-ASS!!!KICK-ASS


Tenhle film mě rozhodně překvapil. Je to pravděpodobně nejrealističtější superhrdinský film, jaký jsem kdy viděl. S odlehčeností popisuje "origin" mladého komiksáka, který se jmenuje Dave Lizewski a rozhodne se stát se superhrdinou. Je to skvělá zábava s dobrým příběhem, která se později změní v docela krvavý nářez.

Nářez (Kick-Ass), jak si Dave říká, je ale jen druhořadý superhrdina. Mlátí pouliční zlodějíčky a hledá ztracené kočky. Mezitím do filmu však vnesou opravdový příběh drsnější superhrdinové. A to Taťulda (Big Daddy), kterého hraje Nicholas Cage, a jeho dcera, Zabijačka (Hit-girl), kterou hraje Chloe Moritz. S maskami i bez nich jsou vážně sehraná dvojka. Mají opravdovou motivaci - pomstu. A mají spoustu zbraní. A berou to vážně. A do jejich světa ozbrojených superhrdinů ve stínech o masakrují gangstery se dostane náš kočky-zachraňující hlavní hrdina, který si užívá internetovou popularitu svého maskovaného alter-ega.

Chtěl bych zmínit komiksové easter-eggy... Je jich tak zatraceně hodně!!!


Velký plakát na Hellboy: Temnota vábí, vzádu další plakát na Hellboye, v ruce Runaways,... Jasně, dalo by se to považovat za product placement. Ale já to budu považovat za pomrknutí na komiksové fanoušky. Protože prostě můžu.

Film je skvěle vyvážený, s úžasnými postavami, dobrými vtipy a dávkou násilý. Není to dokonalost sama, ale tenhle film dokáže vážně dobře pobavit. Můžu jen doporučit.
KICK-ASS 2


Dobře, změna režiséra nebyl možná úplně nejlepší nápad, ale nedopadlo to úplně katastrofálně. Vlastně je to povedený film. Kde ale jednička přicházela s neotřelými nápady a pomrknutími na komiksáky, tam dal pan režisér Wadlow emoční momenty. Snaha Zabijačky o normální život je fajn, ale není to to, co chcete, aby postava jako Hit-girl ve filmu jako Kick-ass dělala.

Proti těm emočním momentům bych ani nic neměl, kdyby se na nich často nezastavil celý film. Naštěstí po takových momentech dokáží padouši film zase rozjet.


Padouši mi v tomhle filmu tahali za bránici nejvíc. Vyjebávač (Motherfucker) je na své cestě za pomstou a staví armádu zla. Pomáhají mu v tom individua jako Černá Smrt (Black Death), Džingiský Masakr (Genghis Carnage) a samozřejmě nezapomenutelná Matička Rus (Mother Russia).

-"Tys vážně najal holku?"
-"Jasně. Je to bývalá agentka KGB. Byla zavřená v gulagu, dokud nesnědla svoji spoluvězeňkyni."

A na závěr se dočkáme epické brutální bitvy hrdinů proti padouchům. Celý film se k tomu schyluje a když to příjde, opravdu to stojí za to.

Bohužel tento film se potýká s mnoha nedostatky. Zmínil jsem už zastavování u každé emotivnější scény. Monohem větším problémem jsou ale vystřižené scény. Je tam kvůli nim spouta děr. Ve výsledku to bez nich sotva dává smysl. Snažil sem se nějaké rozšířené, smazané a nenatočené scény dohledat. Něco sem našel, ale ne všechny ty scény. Nejhorší na tom je, že většina těch scén v původní podobě fungovala. Kupříkladu rozšířená verze začátku finálního boje. Díky tomu dává hned vše trochu víc smysl. A přitom záběry navíc v té scéně jsou opravdu krátké. Je jich pár a celé finále filmu by s nimi bylo lepší. Nebo nenatočená scéna s Taťuldou. Byl storyboard, ale nikdy se nenatočila. Jde v ní o to, že při útoku na hřbitově vidí Zabijačka vizi Taťuldy. Levné? Ano, ale pomohlo by to trochu lépe ospravedlnit to, co udělala potom. A kromě smazaných scén je tu také rozchod Katie a Dava. Nevadil mi rozchod jako takový, spíš to, jak proběhl.

Celkově ale dobrý vtip, skvělé postavy a neuvěřitelné gradování filmu dokázalo převážit nedostatky a film nakonec funguje. Při hodnocení jsem musel trochu přimhouřit oko, abych nehodnotil o stupeň níž. Ale po tomto mírném přimhouření si za tímto hodnocením stojím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama