Recenze: Kingsman - Tajná služba

4. srpna 2015 v 12:09 | Dani El
Páni... Tohle je opravdu úžasný film. Ale abych jen nebásnil o tom, jak je to úžasné, tak trochu rozeberu, proč je to úžasné!


Začnu hereckým obsazením. Jakmile znám alespoň tři herce ve filmu jménem, ještě před tím, než jsem věděl cokoliv o tom filmu, tak je to hvězdně obsazené. Tady jich znám rovnou pět. A všichni jsou skvělý. Nejvíc září Samuel L. Jackson a Colin Firth. Colin Firth hrál pokud vím jen postavu "ňouma v romantické komedii", a tuto postavu hrál v různých obměnách celou svou kariéru. Nicméně ve svém prvním akčním filmu absolutně září.

Také bych chtěl pochválit tu speciální kameru, která byla použitá v některých akčních scénách. Akce díky to mu vypadá místy úplně jinak, což je dobře. Mám tím namysli části jako tohle:


A samozřejmě akce jako taková. Jednoduše řečeno: je přestřelená. Ale takovým příjemným způsobem, který se k tomuhle filmu prostě hodí.

Příběh jako takový je poměrně jednoduchý, ale elegantní špionážní film, správně přestřelený, s dobrým vtipem a plný ústy ke starým bondovkám, se kterou byl stvořen i komiks.

Místy dostávají prostor i trochu brutálnější scény, ale není to Tarantino. Pokud nemáte tedy na krev tak extrémní slabost, jako náš úhlavní padouch, nemusíte se bát, že je na vás film příliš drsný.

Mám jen jedinou výtku. A tou je dabing Samuela Jacksona. Nejen, že vůbec nezní, jako Jackson, ale zároveň se kvůli tomu dabingu ztratil jeden vtip. Ale zbytek dabingu je v pořádku.

Humor má neuvěřitelně vysokou úroveň. U mnoha scén jsem se prostě nekontrolovatelně válel smíchy. Ať už jde o hlavy, o princeznu, či o jakoukoliv scénu se Samuelem L. Jacksonem, člověk se u toho vždy dobře zasměje. Spousta povedených hlášek a vtipů.


Co na filmu ale oceňuji nejvíce je téma moderního gentlemanství a moderního rytířství. To je zapracováno do základu filmu. Kingsman mě v tomhle dost ovlivnil, protože jsem se vždy tak trochu tíhnul k jakémusi "gentlemanství".


Tento film mi prostě neuvěřitelně sedl a je vážně dokonalý. Mohu ho jen a jen doporučit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama