Recenze: SW Magazín 3/2015

27. srpna 2015 v 18:23 | Dani El
SKYWALKER ÚTOČÍ!

Tak hlásá nápis na tomto Star Wars komiksu. Ale stojí tento komiks za přečtení? Čtěte dál!
Než se pustím do komiksu samotného, tak něco k papíru. Na FB jsem viděl lidi, kteří ho přirovnávali k "hajzlpapíru". Asi bych jim neoponoval. Nicméně co se kvality papíru týče, tak musím říct, že to není až tak špatné. A četl jsem horší. Výhradu bych měl k obálce, která je tištěná na tom samém "hajzlpapíru". A to už může být problém, neboť velmi snadno může podlehnout poškození.

Ale teď již ke komiksu samotnému.

Měl jsem od něj nejspíše přehnaná očekávání. Od věhlasného Jasona Aarona jsem zatím nic nečetl, tak jsem se docela těšil.

Ale to, že jsem měl přehnaná očekávání ještě neznamená, že mne komiks sklamal či nebyl dobrý.

Máme tu dobrý příběh. Dobré zvraty. Dobrou kresbu. A netluče se to s oficiální kontinuitou filmů. Nevím, jestli si to neprotiřečí s něčím jiným. Co se týče Star Wars, tak komiksy obvykle nečtu a z knih jsem četl pouze začátek Nového řádu Jedi a Republikové komando: Trojitá nula. (poznámka: někdy fakt musím dočíst celou sérii Republikové komando, je skvělá a u nás v knihovně ji maj komplet. A neodbočuju, tahle série je to první, co uvidíte, když tento sešit otevřete.)

Ale kromě nevýrazné Corellianské kolonie Cymoon 1 nám tento komiks nedává nic nového. Jen opakuje hlášky z Nové naděje a snaží se nebýt proti kontinuitě. Doufal jsem že toho bude trochu víc.

Ale pořád je tu kresba, akce, napětí,... A místy i vážně dobrý humor.

Měli byste si tento komiks koupit? To těžko říct. Nechám to na Vás. Ale řekl bych, že pokud máte rádi Novou naději, pravděpodobně se Vám bude líbit i tento komiks.


Ačkoliv to nebylo až tak dobré... Stejně si koupím pokračování. Vážně chci vědět, jak to dopadne. A v tom je umění psát. Čtenář musí chtít víc. Takže musím přiznat, že Aaron umí. Ale zatím jdu pokračovat v mém Star Wars Rewatchi originální trilogie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama