Rozbor druhého traileru pro 35. sérii Doctor Who

14. srpna 2015 v 13:14 | Dani El
A je tu druhý trailer na novou sérii Doctor Who!!!


A co nám kromě skvělé megaepické atmosféry přinesl?


A jako vždy můžete za všechny teorie a blbosti v tomto článku vinit mě, neboť jsou mým výplodem.

Začínáme záběrem na konzoli TARDIS.


Na obrazovce je něco, co vzdáleně vypadá jako prasklina. Nemusí to být nic důležitého, ale zaujalo mě to.

Capaldi!


A má svůj rudý oblek, který jsme mohli vidět na fotkách z natáčení.

Ten nový oblek vypadá vážně skvěle. Lepší než další, poněkud ležérnější kousky ze šatníku dvanáctého Doktora. Tedy alespoň podle mého. Ale kdo jsem já, abych soudil oblečení? Já soudím jen komiksy, filmy, seriály a občas knihy...


JÓÓÓ!!! Slavnostní návrat kulatých věcí!!!

"Omlouvám se, že jdu pozdě."

Ke komu to sakra mluví?! V TARDIS nikoho dalšího nevidíme. Mohl by mluvit s TARDIS? Nebo sám se sebou?


Záběr na TARDIS zvenčí...

...a Clara mluví o Doktorovi s Aryou.


"Ještě nemá plán."


A máme tu první pořádný záběr na naše tajemné roboty.


Jak to ten chlápek za nimi vypadá? To má být viking? Podle stereotypní rohaté helmy asi ano, ale vikingové nikdy ve skutečnosti takové helmy nenosili. To bylo i v The Time Meddler s prvním Doktorem, kde kromě "vesmírné helmy pro krávy" žádná rohatá helma na vikingovi nebyla.


Nemám nejmenší ponětí kde Doktor je, ani na co zírá.

"Bude ho mít. A bude to velkolepé."

To je něco, co po tomhle traileru nemohu vyvrátit.


Vím, že se opakuju, ale: Nemám nejmenší ponětí kde Doktor je, ani na co zírá.


Zlobivá mýtická potvora, která je pravděpodobně mimozemského původu! Zlobivá!


(Ruce mají oči.)

Tohle je úžasná věc... Snad to nebude moc vykrádat del Torra.


Vrátí se Rigsy. Očividně opět v přítomnosti.


Zygon!

Zygoni jsou jedním z nejlépe obnovených klasických nepřátel. A to je co říct, vzhledem k tomu, že byli jen v jednom klasickém příběhu. Dříve jsme dostali také spoustu dalších, kteří se objevili jen v malém množství klasických příběhů. Otázkou ale je: PROČ SAKRA JEŠTĚ NIKDO NEOBNOVIL DRACONIANY?! Ale vážně. Draconiané jsou skvělá rasa, která by zasloužila správně obnovit v seriálu.

Když jsme u obnovování věcí přímo z klasických dílů, o ničem v rámci deváté obnovené série nevíme, že? Mám na mysli věci PŘÍMO z Classic, ne znovupoužití takových, které už byli obnoveny. V první sérii byli Autoni a Dalekové, v druhé Kyberlidé (ne opravdoví, alternativní původ je trapný a nebyl pro něj důvod), ve třetí Vládce a Macra, ve čtvrté Sontarané, Davros a Páni času, v páté Siluriané a Kyberlidé (z Kyberlegií a s designem jako mají ti z alternativního vesmíru, pořád ne opravdoví), v šesté hyperkostky, v sedmé Velká Inteligence, Ledový válečníci, Kyberlidé (konečně opravdoví) a již zmiňovaní Zygoni a nakonec v osmé sérii Matrix. Jenže nemáme ani ponětí, co bude obnoveno v sérii deváte, celkově 35.

Asi to bude překvápko.


Clara = badass!!!

Můžeme se ptát, proč má na sobě to, co má na sobě. Můžeme se ptát, proč má zbraň a na co míří. Ale to je asi tak vše co můžeme dělat.

A také vlastně můžeme doufat, že se to brzy dozvíme.


Dobře. Máme tu humanoida převlečeného za krále, kterého jsme viděli v předchozím traileru, jak mu oranžově zářili oči.

Ajani Zlatohřívý!Ale né! Vznášející se kamínky! Toho jsem se obával...


No, když jsem si trailer přiblížil a prostudoval jsem to, co vypadá jako kamínky, zjistil jsem neuvěřitelnou věc. Nejsou to kamínky a všechny mají tvar podezřele podobný Dalekům!

Myslím, že lze potvrdit, že jde o Skaro.


Co je to za zařízní? Tipuji, že je to na zadržení někoho. Nebo něčeho. Ale to je jen hrubý odhad.


Humanoid, který je podle vzhledu nejspíše přizpůsoben pro podmořský život... Naše obnovení?


Vím, že nevypadá moc jako Mořský ďábel, ale vzpomeňme si na radikální změnu vzhledu Silurianů. Rozhodně bych tuto možnost nevyvracel.


Dále tu máme Claru, jak v ruce drží... něco.


"Ahojky."

Missy zdvořilá jako vždy.

Zajímalo by mě, kde se tato scéna odehrává. Vzdáleně mi to totiž připomíná Axos.


Já nevím, jak vy, ale kdybych já měl na ruce oko, asi bych na tu ruku dával pozor. A rozhodně bych se snažil nikoho nechytat. To asi nebude úplně příjemné. Tedy samozřejmě za předpokladu, že tady na tomto záběru na Doktora útočí ten "ruko-očník", což se mohu pouze domnívat dle vzhledu ruky.


"Já jsem Doktor. A zachraňuju lidi!"


Podle architektury (dívejte na ty dveře! dívejte na ty dveře!) můžeme s jistotou říct, že jde o Skaro. A ne jen tak ledajaké Skaro, ale oldschoolové Skaro z "The Daleks" s prvním Doktorem. Cool!

Překvapuje mě ale směs Daleků, kterou tu vidíme. Většina jsou bronzový Dalekové z éry RTD, ale můžeme zde vidět i Daleka z éry prvního Doktora, Daleka z Genesis of the Daleks, Daleka Seca z Kultu Skara a dokonce Supreme Dalek z The Stolen Earth. Kde se tam vzalo tolik Daleků?


Je možné, že toto jsou naši "ruko-očníci"? Protože já na té tváři pod kápí žádné oči nevidím, takže by to dávalo smysl.


(Podívej se na moje zoubky! Jsem malý roztomilý králíček!)


Nechci být předpojatý, ale... vypadá na padoucha.


Dobře, tak tohle jsem nečekal. Naši roboti ve středověku jsou Odinovi pohůnci.

Problém s tím, že je tam Odin a je kyborg a má roboty?

Není proč. Už v Doctor Who komiksech se čtvrtým Doktorem bylo ustanoveno, že existují řečtí bohové. Takže proč by nemohli existovat ti severští?


Máme tu dvojdíl. Bude v něm Arya, oheň chrlící lvovitý humanoid, Odin, jeho roboti, jeho drak a celé se to bude odehrávat ve středověku. Kdo se těší?


A Doktor už je zase na koni!

"Tady. Teď."


"Tady tvůj příběh končí."


Doctor = badass!!!Na prvním záběru vidíme příšerný chaos. Výbuch. Očividně se všechny zvrtne, jako vždy.
Na druhém záběru potom vidíme běžící Osgood. Jak se vrátí k životu? Je to zygon, nebo ne? Jsem si jistý, že se to dozvíme, ale upřímě doufám, že není zygon.


U tohoto obrázku naštěstí nemusíme pochybovat, jestli to zygon je, nebo není. Alespoň myslím.


Takže za těmi Daleky stojí Missy! Nebo na tomto záběru spíš stojí PŘED těmi Daleky.


Teď o našem oheň-chrlícím lvím příteli trochu vážně a bez odkazů na Magic: the Gathering.

Vypadá jako Tharil. Rozhodně vypadá přesně jako Tharil. JENŽE z jednoho příběhu toho o Tharilech víme málo, ale z toho co víme, tak oheň chrlit neumí. Na druhou stranu by to však vysvětlilo, jak se mohl dostat do středověku, protože Tharilové dokáží jednoduše cestovat časovým vírem. Samozřejmě pokud to je středověk. Ale teorie, že je to Tharil mi příjde docela sympatická.


A Doktor je akčnější, než kdy dřív!


To je divné. Taková kulatá okna na Skaro nebyly. Ale v Nesféře ano. Je možné, ž Missy přetvořila Nesféru tak, aby si Dalekové připadali jako doma, zatímco je sbírala z různých období jejich existence.

Na tomto záběru také vidíme kromě již zmíněných Daleků také Daleka z císařovi stráže a oblíbeného Special Weapons Daleka.

"Co se to děje?""Pořád to samý, pořád to samý.
Jen Doktor a Clara Oswald v TARDIS!"

Tady to teprv Doktor pořádně rozjede! S U.N.I.T.em!

Nemám moc rád tyhle konkrétní U.N.I.T. uniformy, ale lepší nějaký U.N.I.T., než žádný U.N.I.T.!


Tentokrát už se Doktor objetí nebrání.


A logo na závěr.

Vážně se snažím nebýt hypnutý na novou sérii, abych nebyl zklamán, ale nejde. Oba trailery jsou neuvěřitelně boží a věřím, že přesně taková bude i 35. série.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rena R.L.C.T.G.C. Rena R.L.C.T.G.C. | Web | 14. srpna 2015 v 14:19 | Reagovat

To je úžasný rozbor traileru! Návrat Mořských ďáblů zní dobře, ale nevím, nějak si nemyslím, že by to byla pravda :/ A na to, jak Claru pořád hájím jako mojí nejoblíbenější společnici od r. 2005, tak v trailerech mě zatím jenom děsí. Třeba záběr se zbraní... nevím, no.
A i vzhled vikingů mě trochu zklamal... to s těmi rohy dneska ví snad každý, ne? Ale nechci znít moc negativně... třeba Doctor vypadá skvěle, miluju Dvanáctku. :) A rukoočnatci mají docela potenciál... Tak se dost těším. :D

2 Dani El Dani El | E-mail | 14. srpna 2015 v 17:09 | Reagovat

[1]: Díky. :-) Teorie s Mořskými ďábly je sice nepravděpodobná, ale ne vyloučitelná. Před rokem jsme taky říkali, že Missy pravděpodobně není Vládce. Nevylučoval bych to, dokud nevíme, kdo ta postava před vlnou je. Co se Clary týče, s jedenáctým jsem ji měl rád, ale v rámci osmé série jsem ji měl rád méně a méně. Zatím z trailerů mi připadá dobrá. Ikdyž to s tou zbraní je trochu divné, to uznávám. (Mou oblíbenou společnicí z obnovených epizod je buď Martha nebo Amy.) A Capaldiho Doktor vypadá, že bude ještě lepší, než v předchozí sérii. A to je co říct!

3 Rena R.L.C.T.G.C. Rena R.L.C.T.G.C. | Web | 14. srpna 2015 v 20:28 | Reagovat

[2]: To je pravda, s Missy to čekal jen málokdo :D
Amy jsem měla ráda v páté sérii, pak už se to trochu zhoršilo. Ale Marthu zase moc nemusím, i když po rewatchi už mi nepřišla tak hrozná. :D Já mám spíš ráda ty starší společníky. Líbí se mi jejich různorodost, že nejsou jenom z přítomné Anglie :D Máš z nich někoho oblíbenýho?

4 Dani El Dani El | E-mail | 21. srpna 2015 v 12:34 | Reagovat

[3]: Mojí nejoblíbenější společnicí je rozhodně Romanadvoratrelundar :-) Všechny její inkarnace. No, vlastně zatím spíš ty první dvě, ke knihám s osmým Doktorem, ve které je její třetí inkarnace, ani k těm Big Finish audiím, ve kterých je její čtvrtá inkarnace jsem se zatím nedostal.

5 Rena R.L.C.T.G.C. Rena R.L.C.T.G.C. | Web | 21. srpna 2015 v 16:21 | Reagovat

[4]: Tak k Romaně se dostanu až za pár dílů, ale už teď je mi dost sympatická. :D
Ach, Big Finish, pořád plánuju si nějaký příběh pořídit, ale taky jsem se ještě k ničemu nedostala. Hlavně chci slyšet něco se šestým nebo osmým. :D
A díky za tvůj komentář u mě na blogu :) O čem budeš přednášet? Jestli se mi to s něčím nebude krýt, tak bych ráda přišla :D
To s tou trémou docela dost chápu, já se svoji těžkou introvertskou povahou jen tak tak mluvím před třídou :D Tak hodně štěstí!

6 Dani El Dani El | E-mail | 21. srpna 2015 v 18:11 | Reagovat

[5]: Za ten komentář nemáš vůbec zač. :-)

Ještě s jedním kámošem budu mít přednášku o Doctor Who komiksech. Už jsme zlehka započali přípravu. Nechci to dělat tak, jako dělám věci normálně. Tedy stylem "Den předem je pořád dost času." :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama