Září 2015

Další článek o této stránce a všeobecně o geekdomu + nějaká zajímavá videa

30. září 2015 v 19:15 | Dani El
Takže tu je článek. Jéj! Další taková všeobecná... věc.

Ok, takže důležitá věc: Utratil jsem téměř polovinu mých celoživotních úspor. Ale stálo to za to, neboť nyní jsem hrdým vlastníkem Pekelné knižnice!


Pokud neznáte Hellboy (hanba vám!), je to paranormální vyšetřovatel původem z pekla, který bojuje s nadpřirozenem a snaží se vzepřít svému nevyhnutelnému osudu - být tím, kdo zničí svět.

Pokud Hellboye neznáte z komiksu, ale z filmu (dohledat a přečíst komiks!), Hellboyovská základní série vyšla ve 12ti dílech. V USA vyšla tzv. Hellboy Library - šest sběratelek, přičemž každá zahrnovala 2 díly. Ale protože my v České kotlině jsme originální, tak Pekelné knižnice výjdou u nás tři a každá bude pokrývat 4 díly Hellboyovské série.

Je vážně velká škoda, že ComicsCentrum vydává v jednu chvíli úžasné věci, jako Hellboy a Želvy ninja, a potom vydá takovou s*ačku jako Holy Terror. Nechápu.

Dobře. Od Hellboye k Doktorovi.

Vážně hodně jsem podcenil Stevena Moffata. Čekal jsem, že přežití Paničky neosvětlý, ale on to dokázal. A čekal jsem, že si bude protiřečit s audiosérií I, Davros, což se (pokud vím) nestalo.

Takže Moffat mne příjemně překvapil.

Některým lidem se nelíbily sonické brýle a říkali, že se šroubováku Doktor neměl zbavovat. S tím rozhodně nemůžu souhlasit. Sonické brýle jsou zajímavé zpestření. A to, že je šroubovák odepsaný, mi nevadí. Už se to přeci jen stalo v příběhu The Visitation s pátým Doktorem, a to z důvodu, aby scénáristé vymýšleli originálnější způsoby, jak se Doktor může dostat ze zajetí. V nové sérii je sonický šroubovák tak extrémně požívaný a extrémně všestranný, že v tomto bodu vítám jeho absenci. Ikdyž nahrazení brýlemi asi nepomůže, ale vždy můžu doufat.

Abych shrnul The Magician's Apprentice a The Witche's Familiar: Je to nejlepší dalecký příběh v obnoveném seriálu. Tečka.


A teď něco ke stránce.

Dočetl jsem druhou část Kůstka, takže bude recenze.

Mám rozečtený první díl Mýtů, takže bude recenze.

O víkendu se snad konečně dostanu k prvním dvěma dílům drsných, undergroundových komiksů Želv Ninja, které CC začalo nedávno vydávat. Takže bude recenze.

Chtěl bych napsat nějaký článek o možných společnících po odchodu Clary Oswald na konci 35. série.

A pak samozřejmě ty články, co jsem sliboval dřív (začátek historie Magic: The Gathering Multivesmíru, článek o MOBA hře Infinite Crisis).

A teď ta videa!

Sleduji Toyotomiho LP sérii Metal Gear Solidu, ale protože nejsem fanoušek, bylo pro mne místy trochu složité to pochopit.

Proto vydal Radovan "vysvětlovací video".


Další je Music Video k Gravity Falls.

Pokud jste neviděli první sérii, nedívejte se. Jsou tam věci, které byste asi nechtěli mít vyspoilované. Pokud jste ale viděli celou první sérii GF, mohu toto video jen doporučit.


A další video k mému oblíbenému příjemně absurdnímu cartoonu... Tentokrát analýza epizody 35 - Poslední Mabelrožec. Skvělá epizoda parodující MLP. Pokud jste neviděli a nechcete si to vyspoilovat, opět doporučuji přeskočit.

To si nikdo nevšim, že kromě Billa a symbolů je tam Ctulhu! Zku**enej Ctulhu!!!


A ještě jedno video k Gravity Falls. Je jím krátký teaser k epizode 37 - Dipper a Mabel vs. budoucnost.

Netuším, co je zač ta skála, ale v epizodě 31 - Není tím, čím se zdá byl jeden snímek se stránkou s touto skálou a v Billově šifře na ní bylo napsáno: "Čím blíž jsem k nim, tím víc mi blázní kompas. Znamená to přesně to, co si myslím: odpovědi mohou být v podzemí."

To by mohlo odkazovat na epizodu 35, ale nemyslím si. A další záběr se objevil v epizodě Příběh dvou Stanů v sekvenci, kdy si Ford začal psát deník.

To není náhoda.


Dobře, dost bylo Gravity Falls.

Dále tu mám porovnání osobností 2 velmi odlišných postav z Magic: The Gathering příběhu: Urza a Jace. Co je spojuje a co je odlišuje?


Ještě tu mám zajímavý Editorial od Nostalgia Critica. Je to o vývoji amerických cartoonů. Stojí za shlédnutí, ikdyž ne se všemi seriály, které uvedl jako tak moderní a dokonalé, souhlasím. Adventure Time pro mne prostě ani zdaleka nedosahuje příjemné absurdity Gravity Falls či dokonalého příběhu seriálu Avatar: The Last Airbender. Jen můj názor, na tohle se názory mohou značně lišit.


Následuje video o příběhu MMORPG her a jde o opravdu povedenou záležitost.

Opět: ne se vším úplně souhlasím, ale je to rozhodně zajímavé. (SWTOR 4evere!!!)


A na závěr trailer na komiks Noela Clarkeho od Titan Comics... The Troop!


No, a to je tak nějak vše. Budu rád za každý případný komentář.

Recenze: KomiksFest! Revue 01 (2008)

26. září 2015 v 13:32 | Dani El
Je to takový... zajímavý...Reakce - Doctor Who: The Magicians Apprentice

20. září 2015 v 11:44 | Dani El
TOHLE NENÍ RECENZE, ALE REAKCE! A PLNÁ SPOILERŮ!
Stav této stránky - nic moc

12. září 2015 v 14:38 | Dani El
Zdravím těch pár lidí, kteří sem možná ještě občas chodí. Doufám. I kohokoliv jiného, kdo zabloudí na mou malou bezvýznamnou geekovskou stránku pro články a recenze.

Měl jsem v plánu rozbory trailerů na Suicide Squad, Heroes: Reborn a Deadpoola. No, tak to je něco, co určitě nebude. A další mé články čekají na dodělání. Uvidíme se, jestli se dočkají.

V čem je problém? Nemám čas.

Je to jednoduché - zabijeme Batmana!

A proč nemám čas? Škola, karate, taneční, Gravity Falls, přednáška na WhoCon 2015,... Není toho málo. Nicméně se pokusím vydávat alespon jeden článek za týden. Nic neslibuji, ale pokusím se.

Zmínil jsem Gravity Falls. Pokud nevíte, o co jde, nenechte se odradit tím, že je to cartoon od Disney Channel.


Je to vážně vtipný seriál, který se dělá srandu z nadpřirozena a konspirací. A když říkám vtipný, tak myslím opravdu HODNĚ vtipný. A nemyslím vtipný stylem "The Adventure Time", což je seriál, jehož humor jsem tak nějak nepochopil. Nicméně zápletky i humor Gravity Falls jsou vážně skvělé. Vřele doporučuji.


Zpátky k tomu 'Jeden článek za týden.'... Pravděpodobně budu vydávat v sobotu nebo v neděli, popřípadě v pátek, teoreticky je taky možnost ve středu. Články (či recenze) budu vydávat v odpoledních či večerních hodinách.

Už jsem se zmínil o tom, co nevýjde. Co ale výjde?

No, mám rozpracovaný článek o zaniklé komiksové MOBA hře Infinite Crisis. A chtěl bych dodělat článek překládající časovou linii Multivesmíru z Magic the Gathering.

Co se recenzí týče, chtěl bych zrecenzovat oba díly komiksu Želv Ninja. A mám i další věci k recenzování. A mám napsané nějaké recenze dopředu, ale nechte se překvapit.

Chtěl bych se také vyjádřit k některým věcem v geek-domu...

Měl jsem pravdu ohledně Karnu v Doctor Who traileru! Doporučuji na FB stránce Translators of Rassilon v českém překladu shlédnout "Prolog" k deváté obnovené sérii. V tomto "Prologu" se objevuje Karn, na kterém Doktor předá svou závět vůdkyni Karnského Sesterstva. Mluví s ní o tom, že někam musí odejít. Důvod toho souvisí s jakousi bytostí.


V hangoutu ToR padlo několik teorií, co za bytost by to mohlo být. Abych to shrnul za sebe, myslím si, že je to někdo z The Great Old Ones, ale nemyslím si, že je to Velká Inteligence. Také si myslím, že to není Bílý Strážce, protože jde očividně o padoucha. Řekl bych, že jde pravděpodobně o Černého Strážce, popřípadě by mohlo jít o Nebeského hračkáře. Hračkář sice není tak pravděpodobný, jako Černý Strážce, nicméně má s Doktorem mnohem delší minulost, než Černý Strážce. Pořád by to ale mohl být Pán Času Omega, což ovšem nevidím jako něco extrémě pravděpodobného.


Dále jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že v Comics Centru úplně zešíleli a vydávají nejignorantštější a nejrasističtější komiks všech dob: Holy Terror od Franka Millera. V českém překladu je to "Teror ve jménu víry".


Fuj! A dokonce jsem viděl nějakou pozitivní recenzi! Fuj!

Mám v plánu přeložit recenzi od Linkary (video-recenzent komiksů z Channel Awesome) na tento komiks a to co nejdřív. Jde opravdu o dost špatnou záležitost a nedoporučuji kupovat. Je to hmatatelný důkaz o klesající úrovni autora pravděpodobně nejpřevratnějšího superhrdinského komiksu všech dob.

Tohle je opravdu debilní. V jednu chvíli přicházejí z CC takové kousky jako Hellboy a Želvy Ninja, a hned na to takováhle pí*ovina od Millera.

AT4W recenzi od Linkary v originále najdete zde: http://atopthefourthwall.com/holy-terror/ (pokud Linkaru nesledujete, pravděpodobně nepochopíte každý long-running joke)

A na závěr: Joker NENÍ Jason Todd!!!

A se*e mě ta reklama, co mi zakrývá na této stránce část pozadí, ale nejspíš s tím nic moc nejde udělat.

To je asi vše. Snad na tuto stránku ještě někdy někdo příjde. Děkuji za přečtení článku a budu rád za každý případný komentář.