Recenze: Kůstek 2 - Velké kraví dostihy

17. listopadu 2015 v 15:00 | Dani El
A je tu recenze na druhou část Kůstka a je to vážně skvělé.Takže Kůstek! Co k němu říct? Je to epické fantasy ala Pán prstenů, s dokonalým dialogem, skvělými vtipy a vizuálem starších Disneyovských filmů. Je to úžasné. A co je nejdůležitější: Funguje to!

Jak již název napovídá, celé se to točí kolem poměrně absurdních Kravích dostihů. Podfa a Švanda se snaží vydělat na sázkách, zatím co babča Ben se připravuje k závodu. A do toho se samozřejmě zapletou krysáci. Všechno do sebe krásně zapadá a je to zakončeno velmi uspokojivým finálem.

Co se humoru týče, druhá část rozhodně nezaostává. Asi nejvíce mě pobavila scéna se včelou. A rozhodně nikdy nezapomenu na scénu s Kůstkovou básní. A samozřejmě tu jsou opět krysáci se spoustou skvělých scének.


Kresba, jak jsem již zmínil výše, značně připomíná starší Disneyovky, což v tomto případě není na škodu. Jeff Smith dokáže krásnou Trnku i roztomilého Kůstka nakreslit se stejnou lehkostí a jednoduchostí.

Dialog působí plynule a zábavně. Příběh, ačkoliv místy absurdní, je velmi chytlavý. Postavy jsou jednoduché, ale mají něco do sebe...

Upřímě bych se rád trochu víc ponořil do minulosti ostatních postav v Údolí, ale Smith si to nejspíš šetří na později. Takže se budu muset spokojit prozatím jen s Trnčiným snem. Na něm se ukazuje nejen lehkost a vtip, jako na většině knihy, ale i skutečná krása kresby Jeffa Smithe.

A to je asi vše, co o tomto komiksu můžu říct. Nenacházím jiná slova, než slova chvály. Deset z deseti!


Další díl nejspíš nebude, vzhledem k tomu, že v naší knihovně mají pouze první dva v tom prvním souhrném vydání. Ale to ještě nevím jistě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama