Vzpomínky na WHOCON 2015

16. listopadu 2015 v 15:08 | Dani El
Tak jsem už zatraceně dlouho nevydal žádný článek. Měsíc a půl. Ach jo. A to jsem si říkal, že to "jeden článek za týden" stylem zvládnu.

Ale teď k tématu tohoto článku - Whocon!FOTKY POUŽITÉ V TOMTO ČLÁNKU NEJSOU MÉ. PATŘÍ DOCTOR WHO FANCLUBU ČR. ZBYTEK JEJICH FOTEK NALEZNETE ZDE.

Příjezdu na Whocon předcházelo několik hodin cesty ze severu Čech až do Brna. Za tuto cestu se mi povedlo dohnat několik komiksových restů, abych byl připravenější na přednášku.

Dorazili jsme po šesté hodině večerní. Jakmile jsme se trochu zorientovali a ubytovali ve spací místnosti pro přednášející, šel jsem za Blackthunderem, zaplatit a převzít nějaké knížky z Whovianské burzy (Tomb of Valdemar, Lords of the Storm, Shakedown). A pak jsme vyrazili na Gallifreyštinu pro začátečníky. Nicméně můj společník Michal (kterému jsem svěřil veledůležitý úkol nést program a mapu, neboť svůj vyznačený program jsem na cestě k Blackovi vytrousil) se přehlédl a skončili jsme na Vedlejších postavách. Že jsme tam špatně nám došlo, když zazněl vtip o Halině Pavlovské. Potichu jsme se vytratili a vyrazili na zahájení.


Zahájení jsem si vážně užil. "Organizátoři of Rassilon", překladatelé i Peter Purves byli skvělí. Křest Siluety byl super. K tomu snad není co dodat. Poté jsme šli na Pirxovu přednášku "Dalekové a jejich tvůrci". Opravdu skvělá a zajímavá přednáška, která obohatila mé znalosti o vývoji Daleků - jak fiktivním, tak skutečném. Jen mě trochu štve vyspoilování konce Remembrance of the Daleks. Museli jsme bohužel odejít před koncem, abychom měli jistotu, že stihnem zabrat místa, na kterých budeme sedět několik hodin (Scott Lee Hansen + Martin Rota).

A samozřejmě Michal vlezl do fotky Prézovi a Martinovi na chodbě. Bavil jsem se u toho víc než on.

Ačkoliv měl Scott problém se sprovozněním některých částí přednášky, bylo to vážně úžasné vystoupení, které jsme si já i Michal extrémně užili.


Přednáška Martina Roty byla rozhodně zajímavá, ale na své "téma" byla trochu moc pozdě.

"Je to zajímavý, ale můj mozek po půlnoci NEDOKÁŽE zpracovat fakt, že každý elektron může zmizet a objevit se na jakémkoliv jiném místě ve vesmíru."

A poté spánek.

A následné vstávání.

Ráno jsme vyrazili na Gallifreyštinu. Konečně. A bylo to rozhodně zajímavé. Nicméně Gallifreyštinu si ve výsledku může psát každý jinak. Následovala Toyotomiho Cosplay soutěž, ze které jsem bohužel viděl pouze kousek. Musel jsem se odebrat do Oka Harmonie. Připravit se na přednášku.

A hádejte co? Technické problémy. Naštěstí nám s tím jedna organizátorka dokázala pomoct a před začátkem přednášky už bylo vše sprovozněno (Díky.). Začali jsme v malém počtu, ale lidé postupně přibývali. Ze začátku jsem byl trochu nervozní, ale jakmile jsme se trochu rozmluvili, nervozita byla pryč. Přednáška proběhla velmi hladce. A překvapivě nám to časově vyšlo. Když jsme měli desetiminutovou pauzu, přišel za námi Pirx. Chvíli s námi mluvil o DW komiksech z TV Comics a pak nám pochválil přednášku. Ještě jednou: Pirx, který nesleduje Doktora od roku 2005, ale od roku 2004 (!!!), člověk, který napsal první článek o Doctor Who v České Republice, k nám po první části přišel a pochválil nám naší úplně první přednášku. Wow. Na druhou část přišlo o něco víc lidí. Ti ale postupně odcházeli, když jsme druhou část podle plánu v její polovině ukončili a pustili jsme Linkarovu recenzi na komiksový crossover Doctor Who/Star Trek.


Po naší přednášce následovalo jídlo. A pak Master 101, což byla zábavná přednáška o Vládci, kterou jsem si vážně užil. Ne se vším jsem úplně souhlasil, ale rozhodně jsem se pobavil.


Později jsem si já šel pro podpis Petera Purvese. Chvíli jsem s ním mluvil o mém oblíbeném příběhu prvního Doktora The Time Meddler, jehož DVD jsem si nechal podepsat. A pak následoval druhý panel s Peterem Purvesem. Mezi tím se Michal učil Bartitsu - bojové umění Sherlocka Holmese.


Zvolili jsme večerní soutěžní program s Toyotomim místo streamu epizody. V Doctor Who kvízu jsem si říkal, že se možná umístím, ale několik věcí jsem neměl a říkal jsem si, že se určitě najde někdo, kdo je bude mít. Michal mi ale věřil víc. V šarádách jsme byli společně s Arisu, která například tenhle ročník Whoconu stvořila krásnou sérii obrazů "Doktor v umění". Bohužel náš básnickým tým nevyhrál, ale byli jsme blízko.

Veronika "Arisu" Kuncová - Lov s Doktorem

Poté jsem šel donést oblečení tátovi (který jako org musel hlídat) a následně jsme s Michalem šli na přednášku od Lucy Leveller... To, že nejsem posedlý Barrowmanem a neviděl jsem Torchwood byla na této přednášce zásadní nevýhoda. Nicméně v programu nic jiného nebylo. A tak to taky v té místnosti vypadalo. Řekněme, že pohyb byl obtížný.

Následovala přednáška o kostýmech od Trigatrona a Ash. Opravdu úžasné zajímavosti o detailech kostýmů 8-12 Doktora. A o tom, jak BBC nenávidí cosplayery.

A spánek.

Ráno nová epizoda s Hurleyho titulky. Bylo tam jasně vidět, co psal Jamie Matthieson a co psal Steven Moffat. Matthieson psal zajímavou část s vikingy, divnými mimozemšťany, skvělým dialogem Doktora a Clary a originálním závěrem (ztrapnit mimozemšťany videem na znělku Bennyho Hilla je dokonalé), která dostala málo prostoru. Moff psal část s poetickými dialogy Ashildr, její vynucenou smrtí, flashbackem na desátého Doktora, příhodnou mimozemskou technologií, která dává nesmrtelnost, a všeobecně prostě tu část, ze které vynuceně odkapává storyarc. Nicméně epizoda nebyla špatná, jen měla své chyby. Nebylo jich málo, ale nebylo jich dost na to, aby tuhle epizodu potopili úplně. Zatím je 35. série jedna z mých oblíbených sérií, takže to nechám projít.

Pro porovnání přikládám Stubagfulův názor.


Následné balení, zakončení. Na kterém jsem překvapivě VYHRÁL Doctor Who kvíz. Chvíli jsem tomu opravdu nemohl uvěřit. A při vyhlášení mne Asasire Toyotomi objal.
Pak členská porada Doctor Who Fanclubu. Bylo nás tam fakt hodně. Jako vážně extrémně hodně (sarkasmus, kromě vedení nás tam bylo tak 8, z čehož 2 - táta a Michal - ani nebyli členové).

Celkově byl Whocon 2015 neuvěřitelně úžasný a opravdu jsem si ho užil. Můj třetí con, má první přednáška. Skvělý lidé, skvělý program, skvělý fandom. Vyhrál jsem Doctor Who kvíz, stvořil jsem přednášku, potřásl jsem si rukou s hercem, který hrál v Doctor Who v šedesátkách a objal mě můj oblíbený YouTuber. Michal zvládl přednášku, naučil se (další) bojové umění a zkazil fotku Martinu Rotovi. Byl to neuvěřitelný víkend a příště rozhodně pojedem zase. Uvidíme se na Whoconu 2016...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nogitsune Nogitsune | Web | 1. února 2016 v 20:19 | Reagovat

Sice je to strašně opožděná reakce, ale i tak... Ta vaše přednáška byla skvělá. Opravdu jsem byla vděčná, že jsem se mohla dozvědět dost věcí o DW komiksech. Ani nevíte, jak mi bylo líto, když jsme ke konci druhé části přednášky s kamarádkou musely odejít...
A abych nezpomněla: pěkný článek :)

2 Dani El Dani El | E-mail | Web | 2. února 2016 v 19:08 | Reagovat

[1]: Díky moc. :-) Já i Michal jsme fakt rádi, že se přednáška líbila. Možná si ji někdy v budoucnu zopakujem... trochu updatovanou... možná... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama