Recenze: Deadpool

27. února 2016 v 8:33 | Dani El
Tak jsem se konečně dokopal k tomu abych zrecenzoval...

...komiks Deadpool: Origins! Ha! To jste nečekali, co?


Z této série one-shotů o originech marveláckých mutantů jsem četl jen tenhle, takže nemůžu nějak moc posoudit, jak je na tom zbytek série. Četl jsem ho samozřejmě těsně předtím, než jsem vyrazil do kina.

Jak vám asi došlo, je to komiks, který je HODNĚ volnou předlohou k filmu. A tím myslím, že stejně jako ve filmu jsou první dvě třetiny tvořené perušovaným vyprávěním našeho držkatého žoldáka. Jinak tu moc podobného nenajdeme, a to hlavně z důvodu, že ačkoliv film adaptoval přesně postavy, tak příběh si jel zcela vlastní a i ten origin jako takový je tam dost poupraven. Ale to už odbočuji.

Každopádně zpět ke komiksu.


Deadpool zde popisuje svůj příběh hollywoodskému scénáristovi, který má napsat scénář k filmu o něm. Abych to zkrátil (a nevyspoiloval moc): Výsledný film se Deadpoolovi moc nelíbí.

Je až moc odlišný od toho, co byl v kinech doopravdy.

Je to docela zajímavý pohled na Deadpoola se zvláštním koncem, ale pořád je to jen taková jednohubka.

Objeví se pár dobrých vtipů, ale není to s nimi nijak přehnané. Není tam vlastně žádná zápletka, jen Deadpool vypráví příběh Wada Wilsona. A nic proti tomu, ale prostě to není... dostatečné? Alespoň na nějaký Deadpoolovský standard. Jestli teda něco takového existuje.

Není to špatný komiks. Místy se dobře pobavíte a je to zajímavý nápad. Ale pokud máte alespoň přibližné povědomí o Deadpoolově originu (a to teď mají úplně všichni), tak vám tento komiks bohužel nic moc nedá. Pořád to ale není úplně špatné čtení. Líbí se to šesti Deadpoolům z deseti... (Hehe, Deadpool Corps...)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama