Říjen 2016

Halloweenský editorial: Proč horory nefungují

31. října 2016 v 15:00 | Dani El |  Výlev
Úúú! Jaký to kontroverzní název!

Ano, ten název je hyperbola. Tohle mi skutečně nepřísluší. Neznám žádné pořádné hororové filmy, neviděl jsem jich dost. Jediný horor, který jsem kdy četl, byl Černý kocour od E. A. Poa v Čítance k Literatuře v kostce pro druhý ročník středních škol. Jediný hororový komiks, který jsem kdy četl, je Hellboy. O tenhle žánr bych se neměl ani otírat. Vždyť ho neznám! A přesto jsem tady, abych na Halloween mluvil o tom, do jakých problémů se může takový hororový snímek dostat. Co bych neudělal pro internet...


Pro koho vlastně je Marvel Cinematic Universe?

29. října 2016 v 22:55 | Dani El |  Komiksy a superhrdinové
V době, kdy píšu tento článek, jsem se vrátil z kina. Porušil jsem slib, který jsem si dal po zhnusení nad třetím dílem Iron Mana: Už nikdy nejít na žádný MCU film. Upřímně - Doctor Strange je fajn film. Skvělé postavy, skvělý herci a hlavně naprosto velkolepé efekty, které se vyplatí vidět ve 3D. Nebudu na to psát recenzi. Nicméně se mi v návaznosti na jisté nesourodosti tohoto filmu vyrojila v hlavě docela zásadní otázka: Pro jakého diváka je vlastně MCU tvořen?


...jako Fénix?

29. října 2016 v 20:55 | Dani El |  Výlev
Jsem zpět! Tato stránka vstává z popela a je to... No, chtěl jsem říct velkolepé, ale ono moc není. To asi vidíte sami. Takže toto je drobný výlev o novém designu a o tom, co se zde bude objevovat. Teď už vážně!


Temný archív

29. října 2016 v 20:52 | Dani El
Chcete vidět minulost tohoto blogu? To vás teda nechápu... Nekompletní recenze sérií, chabé články plné chyb a překlepů, které se mi nechce opravovat, pomílené trailerové rozbory a názory, které sám se sebou už po víc-jak-roce nesdílím. Ale... Možná by se dalo vybrat pár lepších článků, aby reprezentovaly minulost...

They are back and it's about time! - článek napsaný před k příležitosti návratu Gallifrey ve finále 35. série Doctor Who, všeobecně shrnující a překvapivě zajímavý.

Recenze: Star Wars VII - The Force Awakens - pohled skrz růžové brýle fanboye.

Vzpomínky na WHOCON 2015 - pokus o zachycení zážitků z mého celkově třetího CONu, dokonce doplnění o mou fotografii!

Reakce - X-Men: Apocalypse trailer a TMNT 2 trailer - reakce na mutantní trailery se trefili o něco lépe, než ty na superhrdiny, co si dávaj přes hubu.

Recenze: Doctor Who - Silhouette - ještě před tím, než vyšla "Silueta" v ČR, se mi povedlo dát dohromady recenzi, neb jsem vlastníkem anglické verze.


Mé internetové ego

29. října 2016 v 19:49 | Dani El
Jak moc potřebujete vědět o vašem bezvýznamném internetovém pisálkovi je zcela subjektivní. Přesto jsem se konečně přiměl nabídnout zvědavým nějaké základní informace o mé osobě.

Jmenuji se Daniel a je mi 17 let. Na internetu vystupuji obvykle pod přezdívkou Dani El, popřípadě Regulluss. Stuji osmileté gymnázium. Cvičím karate a přežívám jako samostatný subjekt. K psaní článků a občasných recenzím toho druhu, na jaký můžete narazit na této stránci, mne přivedlo čtení časopisu Pevnost, který sice kupuji v poslední době z finančních důvodů poněkud sporadicky a občas mám vůči redakci nějakou tu výtku, ale pořád je to skvělý časopis, který by měl být v mnohem širším povědomí, než v jakém je.

Nejsem bloger. Nepíšu si žádný "blogísek", "internetový deníček" a podobné voloviny, neboť jsem toho názoru, že zvratky patří do záchodu. Pokud vás baví tvořit nebo dokonce číst takovéto věci - já vám to neberu. Jsem rád, že vás to baví. Ale já nemám dostatečně zajímavý život na to, aby byl nějaký můj zážitek mimo geekovské prostředí byl schopen utáhnout solidní článek.

Nepovažuji se za součást žádného "fandomu" ani "multifandomu", neboť jsem byl svědkem toho, co za svinstva se může v každém fandomu dít a oficiálně jsem rezignoval na existenci jako součást jakéhokoliv takového davu. Jsem geek, člověk nadšený do knih/filmů/komiksů/seriálů/her/etc., obvykle odvýjejících se kolem fantastiky (sc-fi/fantasy/horor). Kolem těchto věcí se takou odvýjí i má tvorba článků.

Několik věcí z fantastiky, které patří mezi mé zájmy: Doctor Who (Classic i Renewed - už jsem viděl skoro všechno, knihy+audia+komiksy jsou boží a většina z nich je kánon), DC Comics (Green Lantern, Batman, Superman, Nightwing, Blue Beetle,...) a komiksy všeobecně (Hellboy, Sága, Fanouš, 130), i ten Marvel (ale jen něco, hlavně X-Meni, Deadpool a Runaways), různé web-komiksy (Order of the Stick, Korektor,...) Star Wars (dětství, no), Harry Potter (další dětství), Sherlock (první a druhá série jsou geniální), Stopařův průvodce po Galaxii (nejlepší kniha všech dob), Kladivo na čaroděje (zaostávám za aktuálními díly, ale lepší česká knižní fantastika není), cartoony (Avatar: The Last Airbender, Gravity Falls, Star vs. The Forces of Evil, Teenage Mutant Ninja Turtles), Pirates of the Carribean (víceméně guilty-pleasure), Magic: the Gathering, nové díly Raymana, seriály (Jonathan Strange and Mr. Norrel, Heroes, Dirk Gently's Holistic Detective Agency, Red Dwarf,...) a pár anime (Shaman King, Bleach, Kyoukai no Kanata,...)

Obtížně a přes značné překážky se snažím vést lokální "spolek" geekovského zaměření.

Žiju. Nejsem mrtvý, ani nemrtvý.

_______________________________________________________________

Tématické rubriky

29. října 2016 v 19:42 | Dani El
Jéj, rubriky! Každý má přece rád rubriky.

Geekovské vylevy

- názory, eseje, esejky a všeobecné výlevy ohledně současné fantastiky

Doctor Who Universe

- můj oblíbený seriál a všechno, co se kolem něj tak nějak točí

Komiksy a superhrdinové

- o komiksech, o komiksových filmech, o superhrdinech a o vší té havěti

Filmové recenze

- když trpím iluzemi, myslím si, že bych jednou mohl studovat film

Seriálová doporučení

- tolik seriálů, tak málo času...

_______________________________________________________________

Přehled článků

29. října 2016 v 19:41 | Dani El
Zde je chronologický přehled článků od nejnovějších paskvilů až po "reboot" stránky v říjnu 2016.

21. _1. 2017 - RECENZE: Rozpolcený
29. 10. 2016 - ...jako Fénix?

_______________________________________________________________