Nové Kačeří příběhy a vše, co o nich víme

13. dubna 2017 v 13:56 | Dani El |  Kreslené seriály
Sice to už není žádná extra-žhavá novinka, ale pořád je to něco velice zajímavého, čemu bych chtěl zasvětit nějaký článek. Tak proč ne tento? Kačeří příběhy jsou zpátky!!!A dle mého skromného názoru (to je oxymoron, protože píšu svůj názor na internet) to vyadá naprosto parádně! Takže se na info ohledně DuckTales podíváme trochu lépe...

VŠECHNO PŘECI MUSÍ MÍT UPDATE...

Objevili se stížnosti, že tvůrci "nenechali původní animaci" a "nenechali původní hudbu". Ale zkuste si sami cestovat 30 let časem ve všech směrech a udržet si tak konkurenceschopnost.

Design kačerů dostal příjemný update. Trojčata rozlišují už i jiné věci, než barva trička a kšiltovky. Nyní je odlišuje jejich osobnost, která se odráží na tom, co nosí. Takže bych si konečně mohl zapamatovat, který je který.


Další zbytečnou stížností je přítomnost Kačera Donalda, který vystupoval v původních DuckTales jen velice sporadicky. K tomu byl ovšem důvod, neboť se tvůrci báli, že by na sebe strhnul všechnu pozornost a Kačer Skrblík by neměl dostatek prostoru. Nicméně v PŮVODNÍCH KOMIKSECH cestuje Donald s trojčaty i Skrblíkem velice regulérně. A vzhledem k tomu, že si Skrblík vysloužil (díky původním Kačeřím příběhům) také legendární status, není důvod, aby se v tomto rebootu o slávu nedělili.

Další výtky jsou obvykle na účet pozměněné znělky - opět nechápu. Ač je původní znělka skvělá, je produktem 80. let. A myslím, že ta nová, kterou můžeme slyšet v traileru, je také skvělá. Pořád to není tak, že by znělku úplně změnily, výrazně vychází z té původní. Jen je... updatovaná.

SKRBLÍK KONEČNĚ SKOTEM

Veškeré designové volby a změny ve znělce jsou pro mne plus. Největší plus a tahoun seriálu je ovšem obsazení. Všichni jsou vysoce talentovaní herci (například Danny Pudi z Community), ale kdo skutečně vyhrává na plné čáře, je...


...David Tennant! Přesně tak! Desátý Doktor, Barty Skrk Jr. a Kilgrave je novým Strýčkem Skrblíkem. A Skrblíka bude poprvé hrát skutečný skot se skutečným skotským přízvukem. Což se k postavě jménem "Scrooge McDuck" docela hodí.

Okay, někteří lidé si na základě traileru trochu stěžovali, že se na Skrblíka hlasem prostě nehodí. A musím říct, že na začátku traileru jsem si na něj taky tak úplně nebyl jistý... Ale ke konci traileru mi sedl víc a víc, takže si troufám odhadnout, že v prvních epizodách to Tennantovi úplně nesedlo a musel toho Skrblíka tak nějak "hledat", ale jsem si jistý, že po pár epizodách se do toho vloží celý a bude znít fantasticky. Jak to vím? No, protože na konci traileru zní fantasticky.

"I'm back! Uncharted teritory! Bold new discoveries!"

A CO JEŠTĚ VÍME?

Víme, že DuckTales budou vycházet od léta na Disney XD, což je domov úžasných cartoonů jako Gravity Falls nebo Star vs The Forces of Evil. Nebo třeba také Star Wars: Rebels, mimo jiné.

To "léto" je poněkud vágní, ale je to v tuhle chvíli jediné, co máme. Je to docela historické, protože to bude krátce před 30. výročím původního seriálu.

Také víme, že u Disneyho seriálu věří a už teď, ještě dříve, než vyšel první díl, potvrdili druhou sérii.

První série se bude skládat z 21 půl-hodinových epizod a dvou hodinových speciálů.

Dále víme, že dobrodružství našich Kačerů bude částečně tradičně epizodního ražení, ačkoliv ani oni se nevyhnou současnému samozřejmému trendu, kterým je story-arc. Víme, že se také objeví Skrblíkův sluha Johan, Šikula (v originále Gyro) a Magika Von Čáry. Dále se v traileru krátce objevil Flintheart Glomgold (nevzpomenu si, jak se jmenoval v českém dabingu), hlavní rival Kačera Skrblíka. Klidně bych vsadil můj šťastný cent na to, že story-arc se bude točit buď kolem něj, nebo kolem Magiky Von Čáry.

A když už jsme u těch centů...

SCHOVÁNO V TRAILERU

Takže na konec článku bych chtěl vypíchnout nějaké zajímavosti, které můžeme poznat z traileru.

Nad krbem Kačera Skrblíka můžeme například vidět obrazy, které odkazují na legendární komiks Dona Rosse Život a časy Kačera Skrblíka. Konkrétně můžeme vidět staré panství klanu McDucků a Skrblíka jako zlatokopa, pózou nápadně připomínající obálku osmého čísla The Life and Times of Scrooge McDuck, což je to konkrétní číslo, od kterého se Skrblík stává bohatým.


Pro porovnání výřez z obálky onoho zmiňovaného čísla onoho zmiňovaného komiksu. Výraz, oblečení a rok jsou jiné, ale moment Skrblíkova života, předměty, které drží, a póza jsou stejné. Inspirace je očividná.


Další poměrně zajímavou věcí je, že společně s již zmiňovaným Flintheartem Glomgoldem jsme mohli v traileru zahlédnout... vikingy?


Webby, originální postava pro původní seriál byla dříve iritující holčička, která s sebou pořád tahala panenku a vydávala zvuky typu: "Strýčku Skrblíku, můžu jít taky na dobrodružství?". To bylo zapříčiněno hlavně snahou zavděčit se dívčí části publika, což samozřejmě z očividných důvodů moc nefungovalo. Nicméně tu konkrétní panenku můžeme v traileru vidět. V pokoji Webby. Na zdi. Přišpendlenou šípem.


Yep! Update postavy! A po všech těch letech rozhodně zasloužený.

ZÁVĚREM

Nevím, jak vy, ale já se nemůžu dočkat léta.

Budu se těšit na zlaté draky, podmořská města, nebezpečné duchy, tajemné poklady, neuvěřitelné nástrahy, velká dobrodružství, Rampovy letecké havárie a znělku, kterou jen tak z hlavy nevyženete... Zkrátka na vše, co mají zprávné Kačeří příběhy mají mít. A vy byste se možná měli těšit taky, protože věřím, že to bude jízda.

A na závěr krátký Donaldův teaser. Děkuji za přečtení.

_______________________________________________________________
obrazový materiál: Disney
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. dubna 2017 v 14:03 | Reagovat

Na to se těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama