Trpasliconění, šílenství a březnová prokrastinace

8. dubna 2017 v 22:54 | Dani El |  Výlev
Dva měsíce po vydání posledního článku... Myslím, že se to trochu začíná vymykat kontrole...

Březen - měsíc prokrastinace. To dá rozum. Takže bych si měl vymyslet nějakou výmluvu... Hele, kvalitní a zábavnej film oceněnej filmovou akademií!A teď, když toto matoucí zvolání odvedlo vaši pozornost, můžeme se pustit do článku. Název tohoto výlevového/vylévacího článku se skládá ze tří částí, z toho třetí a druhou jsem již mírně nakousl. A protože jsem pako, vezmu to od konce.

Pokud tohle čtete, je možné, že jste čtenáři mé stránky. To mi přijde poněkud neuvěřitelné, ale je to hypotetická možnost. Tudíž je taky možné, že jste třeba čekali na nějakou moji aktivitu. Za to bych se měl omluvit.

Sorry jako.

(POUŽITÍ NEVTIPNÉHO VTIPU STARÉHO JIŽ CELÉ MĚSÍCE JE URÁŽKA DOBRÉHO VKUSU A TRESTÁ SE SMRTÍ)

Ale asi bych vážně měl podat i jiné vysvětlení, než to "prokrastinační", ačkoliv jistě i to hrálo nemalou roli v dvouměsíčním zanedbávání stránky. Jednou z věcí je Trpaslicon, na který jsem si připravoval přednášku. Poprvé, doteď jsem přednášel vždy jen na Whoconu. K Trpasliconu se dostanu ještě v pozdější části článku. Další věcí je samozřejmě škola, nikdy nepřestávající, vždy tyranizující mou příčetnost, klid a duši. Pak, filmy. Nechtěl jsem z této stránky udělat pouhou smršť filmových recenzí. A navíc jsem spíše zhlédl pár restů a když už jsem na něčem byl v kině, nebylo to něco, o čem bych se zde chtěl rozepisovat (La la land - není sci-fi/fantasy/horor, Logan - sám nevím, co si o tom filmu myslet, potřebuji před tvorbou recenze další shlédnutí).

Nepomáhá ani fakt, že jsem byl zvolen zástupcem šéfredaktora jednorázových třídních novin, zároveň vedu "kulturní" část tohoto jistě úžasného plátku a ještě k tomu mám na starosti filmovou rubriku. Sranda. Další věc, která nepomáhá, je česká Doctor Who wiki, na které jsem po Trpasliconu začal zase ve volných chvílích pracovat.

Kromě toho jsem spolupořádal (ne moc úspěšné) promítání výběru několika epizod z Červeného Trpaslíka pro geekovský "spolek", který vedu a musím se o něj starat. Přičemž příští týden spolupořádám dálší promítání, bude to Princezna Mononoke. A další týden pořádám dopolední výlet do Liberce. A víte, co je nejhorší? Trpaslíci! Totiž, chci říct, vybírání data! Dostávám z toho organizační nemoc...


Po zhlédnutí Mad Maxe je tohle něco velice krásného...

Takže bod číslo dva: ŠÍLENSTVÍ. Ano, i to moje. Už mi hrabe a to ze spousty věcí. Škola, organizace a další věci... Z toho člověk nemůže nezmagořit.

O čem bych ale chtěl krátce promluvit radši je Mad Max: Fury Road. Ó! Jaký to den! Jaký to krásný den! Konečně jsem v rámci mého večerního pátečního filmového zážitku (wow, tolik přídavných jmen...) jsem po dlouhém odkládání konečně poprvé viděl Mad Maxe a bylo to skutečně intenzivní.

Geniální desert-punkové postapo. Velkolepá brutální akce doplněná o velmi silné vizuály. Storytelling tak neotřelý, že si vlastně ani nevšimnete, kdy začal příběh. Famózní obsazení, špičkový design a kostými. A Junkieho hudba mi zní v hlavě i ve chvílích, kdy si ji zrovna nepouštím.


No, a na závěr bych se chtěl krátce zmínit o Trpasliconu. Byl to můj sedmý CON a moje třetí přednáška, první ne-Whoconovská, jak jsem již zmiňoval. Byl jsem tam již potřetí. Ale i tak měl letošní Trpaslicon pro mne jedno prvenství: Poprvé jsem jel na CON sám. Původně jsem neměl, ale prostě se to tak nějak stalo. Vyplynulo z toho například to, že jsem musel po celou cestu tam a zase zpátky (heh) být naprosto v realitě a naprosto soustředěný. Přeci jen - jel jsem sám přes půlku Čech. Co bylo ale ještě důležitější zkušeností, než úspěšná cesta jednoho věčně nesoustředěného snílka, byl samotný průběh Trpasliconu. Protože jsem tam byl sám, byl jsem nucen se socializovat. Já, introvert i mezi introverty jsem se socializoval. A upřímně? Tohle bylo poprvé, co mne CON neposunul jen jako geeka, ale hlavně jako člověka. A to bylo možné jen díky těm, se kterými jsem se tam setkal a pokecal si. Pokud někdo z vás čte tyto řádky - děkuji.

To je vše. Jako vždy - chtěl bych obnovit aktivitu této stránky. Ale pravdou je, že bych chtěl taky masivní sbírku Doctor Who komiksů. Ne všechno se stane. Nebo alespoň ne hned.
_______________________________________________________________
obrazový materiál: Warner Bros.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama