Geekdom

12. listopadu 2017 v 10:32 | Dani El
Přehled o mých nadšeních ve světech fantastiky

Doctor Who

Doctor Who je britský poetický sci-fi seriál o cestování napříč časoprostorem a jsem přesvědčen, že se jedná o nejlepší věc, jaká kdy poctila televizi svou přítomností, ačkoliv to paradoxně nemusí nutně být ta nejlepší věc v televizi. Jsem si totiž docela jistý, že nejlepší příběhy, jaké jsem kdy viděl, jsou v Doctor Who, a že některé z nejhoršíh příběhů, jaké jsem kdy viděl, jsou v Doctor Who. Ale to je součást toho kouzla. Díky tomu jsou ty povedené ještě výraznější. Na Doctor Who se v současnosti ve všech možných médiích podílely stovky, možná i tisíce autorů za těch 54 let existence seriálu, a i z toho vyplývá rozmanitost příběhů a jejich kvality. Je to o nekonečné představivosti. O vesmíru. O dobrodružství.
Sleduju Doctor Who již čtyři roky a stále ještě nemá úplně dokoukáno, ačkoliv se už blížím. Je to masivní univerzum, do kterého se můžete ponořit jak jen chcete - zlehka, trochu víc, nebo skutečně hluboko,... Je to jen na vás. Stovky audiopříběhů, knih a komiksů, které vnášejí seriál tam, kam seriál samotný nemůže, jsou také důležitou součástí toho, čím tahle franšíza vlastně je. Mými nejoblíbenějšími Doktorovými inkarnacemi jsou druhý Doktor (jako můj zcela nejoblíbenější a žádnou jinou inkarnací nepokořený), jedenáctý Doktor (můj první Doktor, právě díky kterému jsem si seriál tak moc oblíbil) a osmý Doktor (quintesenciální Doktor, tajemný romantický dobrodruh). Můj nejoblíbenější příběh je Shada, ale mám mnoho dalších, například The Keys of Marinus, The Time Meddler, The War Games, The Brain of Morbius, The Pirate Planet, City of Death, Vengeance on Varos, The Curse of Fenric, Empty Child/Doctor Dances, Human Nature/Family of Blood, The Doctor's Wife (má nejoblíbenější obnovená epizoda), Journey to the Center of TARDIS, Time Heist, Mummy on the Orient Express či Under the Lake/Before the Flood, ale i mnohé jiné.
Doctor Who je jeden seriál. Je nesmyslné snažit se dělit ho na dva, hlavně proto, že éry seriálu nejsou definovány tím, jestli byl odvysílán mezi lety 1963-1989 nebo mezi lety 2005-2017. Ve skutečnosti jsou éry seriálu definovány tím, kdo má hlavní kreativní kontrolu. Ať už je to Verity Lambertová, Philip Hinchcliffe, Russel T. Davies nebo Steven Moffat. Takovýchto fragmentů seriálu je velmi mnoho, ale stále je to jeden a ten samý seriál. Tudíž nedává smysl diskriminovat ani seriál minulého, ani seriál současného století.
Míval jsem obavy z ženské inkarnace Doktora, ale po oznámení Jodie jsem se rozhodl věřit, že to zvládne. Mou jedinou současnou obavou je nový produkční tým v čele s Chrisem Chibnallem. Nicméně seriál mám rád i přes jeho nedostatky a věřím, že to se nezmění ani s novou Doktorkou, ani s novou nadcházející érou.
(The Doctor's Wife fan art - janey-jane, 2nd Doctor - rainesz, Shada - Tea-Lady Design, All the Doctors - ConnorPullinger3)

DC Comics

Jsem velký fanoušek DC v mnoha jeho podobách - ať už jde o komiksové série mých oblíbených hrdinů, hry, animované filmy, animované seriály, starší filmy či současný DC Extended Universe. Mí dva nejoblíbenější superhrdinovénové jsou Batman a Green Lantern (Hal Jordan a Kyle Rayner), mezi mé další oblíbené hrdiny patří Nightwing, Batgirl, Blue Beetle, Wonder Woman, Superman, Martian Manhunter, Doctor Fate a mnoho dalších, samozřejmě.
Nesbírám DC Komiksový Komplet pravidelně, ale několik komiksů z této edice mám (konkrétně Batman: Ticho, Green Lantern: Tajemství původu, Batman: Smrt v rodině a Superman: Supermanova smrt), s tím, že si plánuji dokoupit další.
Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti je legitimně výborný film. Výborně natočený film se skvělým příběhem, který ctí komiksy, ale zároveň poskytuje nový pohled na spoustu postav a jiného. Je to kriminálně nedoceněný snímek, který se jednou stane kultovním. Ultimátní Edice je samozřejmě naprosto nadřazená kinoverzi.
Musím ovšem přiznat, že i já jsem poněkud zklamán tím, jakým směrem DC Extended Universe zamířilo po Batman V Superman a jak nakonec dopadla filmová Liga spravedlnosti. Ale i tak věřím v DC, věřím, že se z této díry dokážou vyhrabat a stále se nebojím stát si za tím, že přes to, jak to nyní v DC filmech vypadá, mám své opodstatněné důvody k preferenci nad všemi uctívaným Marvelem.
Zkrátka a dobře - jsem zastánce DC Comics. Celý vesmír fascinujících hrdinů, padouchů,... Stačí si jen vybrat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama