(ne)Byla to Bouda

29. listopadu 2017 v 15:47 | Dani El
Minulý týden jsem měl jedinečnou příležitost za celkem malý peníz navštívit vystoupení skutečně seriózního umělce. Již od útlého dětství jsem s rodiči poslouchal jeho geniální skladby na dlouhých a náročných cestách autem. Tento zcela vážný umělec je samozřejmě Jiří Schmitzer.
V první moment, který následoval po porozhlédnutí divadlem, byl úlek. Úlek z toho důvodu, jak málo lidí přišlo. Divadlo mělo i přes vskutku přátelskou cenu vstupenek dostatek volného místa. Dvě třetiny míst byly sice obsazené, ale u interpreta tak jedinečného, jako je Jiří Schmitzer, je to překvapivě málo. Ti, kteří nepřišli, prohloupili. A to i přes citát kritika, kterého citoval na začátku vystoupení, kterého cituji i zde (takže dvojitý citát)... "Jestli současný český folk někam směřuje, Jiří Schmitzer v tom nejede."


Pravdou je, že Schmitzerovu hudební tvorbu znám téměř výhradně z (již v úvodu zmiňovaného) alba Bouda. O to více mne překvapilo, že hrál písniček z Boudy docela málo. Ale musím říct, že bylo zajímavé poslechnout si i rozsáhlý repertoár, který Jiří Schmitzer mimo toto jeho album má.


Nebudeme si nic nalhávat - čas se nezastavuje. A to ani pro nekonvečního umělce Jiřího Řekněte to, Vy na to máte Schmitzera. Je to znát v každém slovu mezi písní. Ale ve chvíli, kdy Schmitzer vpustí do mikrofonu trochu svého zlehka nakřáplého hlasu, ve chvíli, kdy prohrábne struny své kytary, je to něco skvělého. A je tady skutečně jedno, jestli v něčem "jede", nebo ne.


A tedy - pokud dostanete příležitost jít za přátelskou cenu na hudební vystoupení Jiřího Schmitzera, neváhejte. Stojí to za to.

_______________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama