Několikáté zmrtvýchvstání

12. listopadu 2017 v 12:35 | Dani El
Je to skutečně tak. Tato stránka je zcela mrtva a předpokládám, že ji již nikdo nenavštěvuje. Opravte mne, pokud se pletu. Poslední článek vyšel v dubnu a vrátil jsem se (koncem září) hlavně proto, že mi bylo pohrozeno zrušením blogu z důvodu neaktivity. Avšak přes to, jak všechno nyní vypadá, musím hypotetického čtenáře těchto slov ujistit, že zrušení blogu rozhodně není to, co chci. A tak, ať se vám to líbí, nebo ne, nastává třetí éra Pirátské planety.
Co jsem dělal?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá, vzhledem k tomu, že to byla skutečně dlouhá doba. Nicméně jsem nezahálel v oblasti tvorby článků, ať se to zdá sebepodivnější. Nebo alespoň zpočátku. Založil jsem jakýsi pokus o geekovský/kulturní/pop-kulturní publicistický web, na kterém jsem chtěl tvořit společně s dalšími lidmi.


Z tohoto smělého plánu eventuálně tak trochu sešlo. Ještě ne úplně, ale je to na spadnutí. Nicméně jsem dostal zářný nápad o přesunu na jinou platformu a celkovou změnu obsahu z "novinky tak nějak obvykle ohledně nerdských věcí" na něco poněkud jiného a snad to vyjde. A pravdou je, že v tuhle chvíli ani nezatracuji možnost, že přežije i samotný publicistický web, takže se na něj můžete podívat na ProjektGeek.wz.cz. Najdete tam mých sedmnáct článků ke dnešnímu dni a snad i nějaké budoucí, byť v tuto chvíli lze jen těžko odhadnout, jak časté.

Další věcí, na které jsem směle a odvážně pracoval, je můj YouTube kanál o Doctor Who. Ano, tuto větu jste přečetli zcela správně - mám YouTube kanál, na kterém mluvím o Doctor Who a moje tvorba na něm je zcela a naprosto příšerná.


Také v říjnu jsem neměl odpočinku, neboť jsem se pustil do Inktoberu. Mé výtvory si můžete prohlédnout na facebookové stránce Dani El - Art? 'n' Stuff - CZ.

Co následuje pro tuto stránku?

Další velmi dobrá otázka (musím skutečně pochválit toho, kdo mi tyto otázky klade, protože to se zcela naprostou jistotou nejsem já sám) a opět je na tuto otázku poněkud komplexní odpověď. V pravdě si totiž nejsem úplně jistý.

Věc se má tak, že nyní mám kompletní znalosti základní středoškolské informatiky, tím myšleno - jsem v sedmém ročníku osmiletého gymnázia a protože nematuruji z IVT, už žádné další hodiny IVT mít nebudu. Ale za tu dobu co jsem IVT měl, jsem se naučil s iformačními technologiemi pracovat dostatečně a (a to je hlavní v kontextu tohoto článku) jsem plně schopen s pomocí HTML kódu a kaskád stvořit webovou stránku. No, s drobnou nápovědou z jakpsátweb.cz, abych se zase úplně nevytahoval. A nyní se dostáváme k oné pointě tohoto odstavce - k čemu mi je blog, který nepoužívám jako blog, když si sám mohu vytvořit stránku se záměrem nepoužívat ji jako blog?

Z toho vede logický závěr - začít používat tento blog jako, no, blog. S tím je však jeden problém, který znáte, pokud tento web sledujete dostatečně dlouho. Tímto problémem je fakt, že jsem se v minulosti vyjádřil proti základním formám "deníčkování" a "blogískování" na internetu jak všeobecně, tak ve vztahu k této stránce, protože jsem si zkrátka a dobře nemyslel, že pouhé křičení na internetu o mém životě může být něco zajímavého. Nicméně v poslední době jsem došel k závěru, že i z mých osobních zážitků lze vytáhnout věci zajímavé až neuvěřitelné, jak ilustruje následující obrázek...


Nicméně docela jistý (a v tomhle bodě článku jak doufám víceméně očividný) je fakt, že bych chtěl tuto stránku posunout víc k mé vlastní tvrobě, což snad ilustrují použité obrázky mé vlastní tvorby.

Všeobecně si myslím, že schůdnou cestou je nejspíš jakýsi hybrid mezi tvorbou článků čistě na geekovká témata a zároveň článků o mých vlastních zážitcích - něco jako můj článek o Whoconu 2015, z doby první generace tohoto blogu. Takže tím bych se chtěl do budoucna všeobecně řídit.


Z těchto prohlášení vyplývá, že toto, je naprosto oficiální konec druhé fáze tohoto blogu, která začala před více jak rokem, na konci října 2016 a vyprodukoval jsem během ní směšných jedenáct článků (myšleno včetně toho, který právě čtete) od ...jako Fénix?.

Nejsem si úplně přesně jistý, kam dál, ale mám nápady, mám snahu a mám velmi málo času. A to jsem ani nezmínil chuť prokrastinovat... Sakra, a to tenhle odstavec byl málem optimistický. Nuže, nezbývá mi, než jít odvážně tam, kam se žádný člověk předtím nevydal. Nebo, jak se říká...

"It's the end, but the moment has been prepared for."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama