podruhé a naPosled

26. prosince 2017 v 12:49 | Dani El
Chtěl bych se v tomto úvodu omluvit všem, kterým vykrvácely oči z nadpisu, který měl být pouhou slovní hříčkou na film Star Wars: The Last Jedi. Nicméně, pokud vám oči takto vykrváceli, obávám se, že si mou omluvu moc nepřečtete... Sakra. To jsem moc nedomyslel. Nicméně toto je můj zážitek z druhého shlédnutí Epizody VIII a mé všebecné názory na další kontroverzní Star Wars film... Nemůže se to prostě jednou líbit všem?Název článku je vyloženě jen kvůli té slovní hříčce. Rozhodně neznamená, že bych tento film už nikdy nechtěl vidět, na to je v něm příliš mnoho dobrého. Ovšem má samozřejmě své problémy.

Mezi tyto problémy patří kupříkladu jedna konkrétní scéna, ve které si nejdřív fyzika a následně všechno ostatní vezme dovolenou, protože je se prostě nemohou dál namáhat. Aneb když se Star Wars pustí do míst, kam by moc dobře mělo vědět, že nemá jít, a následně se ještě překoná čirou debilitou v jedné scéně. Je to ekvivalent zakopnutí, následovaného pokusem o salto a dopadem přímo do příhodně připravení jámy s ostrými bodci. Aneb jak až debilní může být jedna jediná scéna.

Kromě mne film hned z počátku zvládl dokonale zmást, protože… Kdy se tohle odehrává? Jak dlouho je tohle po epizodě VII? Finna přeci museli dávat nějakou dobu dohromady, ale pro Rey jako by to bylo pár vteřin. To je taky celkem problematické.

Film sleduje všehovšudy tři příběhové linky - "Rey a Luke", "křižník Odporu" a "Finn s Rose", přičemž poslední jmenovaná linka dostává napříč internetem celkem "na budku", abych tak řekl. Jedná se o definici zbytečného sidequestu. Nemůžu ale říct, že by se mi "planeta Kasíno", kde se značná část této linky odehrává, nelíbila. Tady bych se totiž filmu zastal v jeho rozšiřování Star Wars Univerza, což je vždycky fajn. Bylo to okay, internete! Bylo to okay!

A s tím vším… jsem na to šel do kina ještě jednou. Tentokrát s výrazně větší partou, jejíž většina na to šla taky podruhé.


A zjistil jsem neuvěřitelné věci, například že… je to stále stejný film. Se stejnými chybami. Ale stále stejně skvělý.

Přes všechny ty problémy, přes všechno debilní - jako vždy, je to Star Wars. Klady vždy převáží zápory a nikdy to nemají lehké. Ale Poslední z Jediů dává tolik úžasnosti, že to nelze jen tak odbít.

Je to úžasnost, jakou musíte zažít na vlastní kůži. Někdy ta úžasnost může být drobná, hloupá, nesmyslná či vyloženě ujetá, ale stále je to úžasnost.

Kromě toho Kylo Ren dostává ve filmu nový rozměr. Jsou zodpovězeny některé věci z předchozího dílu takovým způsobem, jaký jsme nečekali. Dostali jsme vizuálně působivou akci, úžasné zvraty,… přirozenou a příjemnou romanci? A pak že už člověka ve Star Wars nic nepřekvapí!

Zkrátka a dobře to mohu uzavřít tím, že je to film, který stojí za vidění. A jsem rád, že jsem ho viděl. Dvakrát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama