Zbytečnosti, co nutně potřebujeme, nyní od BIG FINISH

26. srpna 2018 v 20:53 | Dani El |  Doctor Who Universe
Jednoho dne si Nick Briggs řekl: "Hmmm... Chci víc peněz. Ale jak na to?" A tak dumal a dumal, nejhlouběji, jak jen mohl. Přemýšlel takto mnoho dlouhých minut, když tu ho napadlo: "No jistě! Zpeněžím každý zcela zbytečný apekt obnovených Doctor Who sérií tím, že z těch zcela zbytečných aspektů udělám box-sety, které pak budu prodávat po 23 librách za kus! No nejsem já génius?"

Není. A tak se podívejme na některé největší zbytečnosti Doctor Who Univerza, které za poslední dobu vyšly. Chtěl bych vás předem upozornit, že nic z toho jsem (zatím) neslyšel. Nejspíše proto, že pouhá existence těchto věcí mě odrazuje.1. CLASS

Začínáme tím jediným, co dává teoreticky alespoň trochu smysl - Class!


Class je Doctor Who spin-off z roku 2016, který vydržel pouze jedinou sérii. Přestože všech osm epizod psal stejný člověk - Patrick Ness (autor povídky Na špičce jazyka s 5. Doktorem z knihy 11 Doktorů, 11 příběhů) - jejich kvalita je extrémně odlišná. Některé epizody jsou naprosto výborné, jiné jsou zcela strašlivé. Seriál měl nepřekvapivě velmi nízkou sledovanost a byl zrušen.

A tady vstupuje do ringu Big Finish, jako už tolikrát. S navazováním na popravené seriály mají nemalé zkušenosti a eventuální pokračování Class ve formě audiopříběhu jsem předpovídal už v době oznámení konce tohoto spin-offu. A... přesně to se nestalo.

Okay, takže seriál skončí na cliffhangeru, nic není dořešeno. Vše je otevřené pro pokračování, které ovšem nemá přijít. A Big Finish proto přichází s šesti novými epizodami, které... se odehrávají při první sérii, místo toho, aby se odehrávaly po první sérii? What the fuck? Místo toho, abychom se věnovali plačícím andělům, potomkovi Quillové a těm imbecilním finálním dvoum WTF vteřinám, tak se věnujeme spoustě novým věcem. A Ace. A Dalekům. Proč? Nic proti Ace a Dalekům. Tedy, nic proti Ace. Dalekové jsou nacisté a nacisty na tomto blogu nepodporujem.

Ale proč nedořešit to, co je potřeba dořešit, než se začneme věnovat novým věcem? To těch šest scénáristů tak zoufale chtělo přidat příběhy ke statusu quo Class, než aby řešili, co následoval po finále?

Třeba je tohle jen příprava. Jen snaha opravit, co v seriálu nefungovalo, než se pustí do oficiální druhé série. U Torchwoodu také nezačali vydáváním oficiálnípáté série, Aliens Among Us, ale začali menšími příběhy. Nicméně žádné další audiopříběhy Class nebyly zatím oznámeny. Takže v tuhle chvíli to zkrátka vypadá jako značně podivné rozhodnutí.

2. JENNY


Jenny - Doktorova dcera/něcojakoklon. Postava, která se obejvila v jedné jediné epizodě 10. Doktora. V roce 2008.

Myslím, že když Moffat zasáhl a navrhnul, aby Jenny nechali žít, možná udělal chybu. Ještě o několik let později lidé teoretizovali, jestli se vrátí. Nikdy se nevrátila ani nebyla znovu zmíněna. V roce 2013 měla cameo v komiksu Prisoners of Time, v letos se objevila v komiksu The Lost Dimension.

A nyní se Nicholas Briggs rozhodl, že vyždímá každou penci z kohokoliv, kdo má byť jen trochu nostalgie pro éru 10. Doktora. Box-set Jenny je celkem zbytečný. Možná před pěti lety by to bylo fajn. Ale v roce 2018? Nemyslím si. Třeba se pletu. Třeba spousta lidí chce slyšet její další dobrodružství. Třeba to bude dobré. Přeci jen, slyšel jsem mnoho dobrého o dlouhé Big Finish sérii Jago a Litefoot, o dvou mužích z viktoriánské Anglie, kteří se objevili v jednom jediném příběhu čtvrtého Doktora. A kdo to slyšel, tomu se to líbilo. Snad je to něco podobného. Ale mám své pochybnosti.

Ale pamatujte, co Russell T. Davies napsal Moffatovi: "Neboj Stevene, napálila to potom přímo do měsíce!"

3. THE CHURCHILL YEARS


Tady už můj cynicismus dosahuje bodu varu. Ian McNiece je fajn herec a nic proti němu nemám. A přestože tu epizodu spousta lidí nemá ráda, tak si nemyslím, že Victory of the Daleks je až tak špatný. Ale skutečně by mne zajímalo, jakého vola napadlo, že potřebujeme ne jeden, ale rovnou dva box-sety s Churchillem v Doctor Who Univerzu?

Když se člověk podívá na ty starší Big Finish spin-offy... Série na Gallifrey. Série o Davrosově životě před Genesys of the Daleks. Série o ženský, která je něco jako Paní času a cestuje double-deckerem napříč časoprostorem s pandou. Vedle toho všeho vypadají The Churchill Years tak trochu... trapně.

4. LADY CHRISTINA


Tady už nemám moc co dodat. Nějaká ženská ze Země je zlodějka a má létající autobus. Nemám slov.

Snad jediné, co můžu dodat, je to, že hladina mého cynicismu prorazila střechu ve chvíli, kdy jsem si všimnul slovního spojení "Series One" na obálce... Nemám slov.

5. TALES FROM NEW EARTH


Tak tohle musí být rekordně imbecilní. Koho sakra napadlo, že box-set o Nové Zemi z epizody Nová Země je dobrej nápad? What the heck were they thinking? To je tak hloupý...

...

Tohle všechno mne naplňuje samozřejmě cynismem, ale... pak si vzpomenu, jak boží byl box-set válečného Vládce, Only the Good. A vzpomenu si na to, že se těším, až se dostanu k Diaries of River Song. A vzpomenu si, že furt mají PAULA MCGANNA.

Výlev over.

______________________________________________________________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama